Headlines
A+ A A-

Το Ηράκλειο στην τελική φάση του Πανελλήνιου Εφήβων

Αήττητο πέρασε το Ηράκλειο στην τελική φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Εφήβων, έχοντας κάνει το "4 στα 4" στον Γ΄ Όμιλο της προκριματικής φάσης.

Η τελική φάση θα διεξαχθεί στις 5-9 Αυγούστου στην Αθήνα και οι έξι ομάδες που έχουν προκριθεί είναι οι: Ολυμπιακός ΣΦΠ (ΕΣΚΑΝΑ), ΓΣ Περιστερίου (ΕΣΚΑ), ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 (ΕΚΑΣΧ), ΑΣΠ Προμηθέας (ΕΣΚΑΗ), Ηράκλειο ΟΑΑ (ΕΚΑΣΚ), ενώ αναμένεται ο πρωταθλητής από την Θεσσαλονίκη, ο οποίος θα είναι ένας εν των ΠΑΟΚ και ΧΑΝΘ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Γ΄ Ομίλου

1η Αγωνιστική - 22/07/20

ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ - ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ   51 - 95

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ: 33 - 89

Ρεπό: ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ

2η Αγωνιστική - 23/07/20

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ: 68 - 43

ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ - ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ: 64 - 58

Ρεπό: ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ

3η Αγωνιστική - 24/07/20

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ: 60 - 66

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ - ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ: 58 - 68

Ρεπό: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ

4η Αγωνιστική - 25/07/20

ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ: 49 - 77

ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ: 62 - 76

Ρεπό: ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ

5η Αγωνιστική - 26/07/20

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ - ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ: 91 - 59

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ: 96 - 40

Ρεπό: ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

Τα φύλλα αγώνα του ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ: 33 - 89

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 09-25, 09-24, 06-20, 09-20

Ιπποκράτης (Αργυρίου): Επιφάνης, Μιλίκοβιτς, Βουδούρης 7, Μπούσι, Ζαμάγια 5(1), Νικολάου, Καλάβριος 8(2), Βαβάς 5, Εκιρλής 6 (3), Σούλης, Κανελλόπουλος, Γιαλλούσης 2.

Ηράκλειο (Mακράκης): Καραδεμήρης, Περαντωνάκης 5, Βαμβουκάκης 19, Λίσλεβαντ 14, Γκίζης 15, Κουκιαδάκης 14, Αυγουστινάτος 11, Κατσαράκης 2, Κατσούρρι 5, Κουβαράκης, Καρεφυλάκης, Πρασανάκης 4.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ: 68 - 43

Δεκάλεπτα: 19-12, 18-15, 16-07, 15-09

Ηράκλειο (Mακράκης): Καραδεμήρης 3(1), Περαντωνάκης, Βαμβουκάκης 17(3), Λίσλεβαντ 7, Γκίζης 16, Κουκιαδάκης 10, Αυγουστινάτος 5, Κατσαράκης 2, Κατσούρρι 8, Κουβαράκης, Καρεφυλάκης, Πρασανάκης

Αναγέννηση (Μαραθοκαμπίτης): Παπαγεωργίου 3, Αστυπαλιώτης, Μαραθοκαμπίτης 8, Μιχαηλίδης 1, Τσώνης 12 (2), Τσιβεργίωτης 11, Ρόσι 7, Παπαθεοφάνους, Πασάι 2, Γρύλλης, Καδιριμιρτζιάν

ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ: 49 - 77

Δεκάλεπτα: 11-11, 17-25, 8-27, 13-14

Αίολος (Γιαννίκος): Πανάγος 4, Γιαννίκος Μ., Βαμβουρέλλης, Κόνος, Ζερβάκης 10, Λημναίος 6, Σουσαμλής, Δουμούζης 4, Λαμπρινίδης 6, Συνοδινός 16, Γιαννίκος Π. 3

Ηράκλειο (Mακράκης): Καραδεμήρης, Περαντωνάκης 6(2), Βαμβουκάκης 18(2), Λίσλεβαντ 12(2), Γκίζης 16(1), Κουκιαδάκης 15(1), Αυγουστινάτος 6, Κατσαράκης, Κατσούρρι, Κουβαράκης, Καρεφυλάκης 2, Πρασανάκης

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ: 96 - 40

Δεκάλεπτα: 23-10, 29-15, 26-07, 18-08

Ηράκλειο (Mακράκης): Καραδεμήρης, Περαντωνάκης 9(3), Βαμβουκάκης 10(1), Γκίζης 8, Κουκιαδάκης 23(1), Καρεφυλάκης 4, Λίσλεβαντ 6, Κατσαράκης 7, Αυγουστινάτος 15(1), Κατσούρρι 9(1), Πρασανάκης 4, Κουβαράκης 1.

ΑΕ Σαντορίνης (Αξιώτης): Γρηγοριάδης 4 (1), Βλαβιανός 8 (2), Νασούλας 10, Ντινιέρης, Παπαδόπουλος, Πελεκάνος 6 (1), Μαλολάρη 1, Λαζαρης 4, Δελαμάνης 7, Καραμολέγκος, Κασιδάκης, Διαμαντής.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Προκριματικά Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Εφήβων
επιστροφή στην κορυφή