Headlines
A+ A A-
irakliooaa

irakliooaa

Τελικά αποτελέσματα Β΄ φάσης Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Παίδων

  • Κατηγορία Μπάσκετ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΚΑΛΥΜΝΟΣ: 62 - 58
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-16, 8-17, 14-14, 12-11
Κάλυμνος (Καλαϊτζίδης): Τρικοίλης Ν., Χειλάς, Κουλιανός 14(1), Σισώης 7(1), Πελεκάνος 3, Οικονόμου, Ηλιάδης, Ρογαλίδης 23(2), Κουρσιώτης, Λαμπρινός 2, Πλάτσης, Τρικοίλης Σ. 10(1).
Ηράκλειο ΟΑΑ (Μακράκης): Βογιατζάκης 6, Καραδεμήρης 5(1), Περαντωνάκης, Κουβαράκης 7(1), Θαλασσινός 11(2), Γκίζης 22(1), Καραπάνος, Κατσαράκης, Καραμβάλης, Καρεφυλάκης 2, Κοντογεωργής, Γενιτσαρίδης 2. 

 

Τελικά αποτελέσματα:
15/6 Ηράκλειο-Αναγέννηση 72-79
16/6 Περιστεριώνας-Ηράκλειο 48-57
17/6 Ηράκλειο-Ίωνες 54-46
18/6 Ηράκλειο-Αίολος 54-44
19/6 Κάλυμνος-Ηράκλειο 62-58

Τελική βαθμολογία:
1. Κάλυμνος 9
2. Αναγέννηση 8 
3. Ηράκλειο 8
4. Αίολος 8
5. Ίωνες 7
6. Περιστεριώνας 5

Μικροί αθλητές vs Γονείς

  • Κατηγορία Μπάσκετ
Με ιδιαίτερη επιτυχία διεξήχθησαν την Τρίτη 11/06 οι καθιερωμένοι, πλέον, αγώνες του Ιουνίου μεταξύ των μικρών αθλητών των δύο τμημάτων μπάσκετ του ΠΡΟΜΙΝΙ απέναντι στους ΓΟΝΕΙΣ τους. Και τα δύο παιχνίδια εξελίχθηκαν σε ντέρμπι για… γερά νεύρα και κρίθηκαν στα τελευταία δευτερόλεπτα.

Αξιοσημείωτο είναι ότι, παρότι οι γονείς επιστράτευσαν στις κρίσιμες στιγμές των αγώνων μεθόδους όπως «αντιαθλητικά» μαρκαρίσματα, trash talking, ακόμα και ξαφνική είσοδο 6ου παίκτη στον αγωνιστικό χώρο, οι μικροί αθλητές κέρδισαν για μία ακόμη χρονιά το ροζ φύλλο αγώνα.  Άξια αναφοράς ήταν, βεβαίως, και η εμφάνιση των μαμάδων, οι οποίες προσέδωσαν ιδιαίτερο «χρώμα» στις αναμετρήσεις, καθώς και ορισμένες θεαματικές φάσεις. Πραγματικός νικητής, ωστόσο, ανακηρύχθηκε και φέτος η έκδηλη χαρά στα πρόσωπα όλων των συμμετεχόντων και, εντέλει, η αγάπη τους για το άθλημα.

Εύχομαι ολόψυχα να είστε και του χρόνου άπαντες ψυχικά και σωματικά υγιείς και δυνατοί. 

Coach Αντώνης

 

Καυτό τενιστικό καλοκαίρι στο «ΗΡΑΚΛΕΙΟ»…

  • Κατηγορία Νέα

Το ΖΑΡΟΣ- ΦΗΜΗ TENNIS OPEN για το 2019 είναι εδώ!

Με συνδιοργανωτές την Περιφερειακή Ενότητα Ηρακλείου, τον Δήμο Ηράκλειου και τον ΔΟΠΑΦΜΑΗ από τις 28 Ιουνίου μέχρι και τις 24 Ιουλίου, το μεγαλύτερο τουρνουά τένις της Κρήτης θα διεξάγεται στο «ΗΡΑΚΛΕΙΟ», στην Δούκος Μποφώρ.

Ένα τουρνουά που είναι αφιερωμένο στη χρονιά της γυναίκας, στην γυναίκα αθλήτρια, στην γυναίκα μάνα στην κερκίδα, στην γυναίκα μέλος, στην γυναίκα φίλη του «ΗΡΑΚΛΕΙΟ»!

Για το ΖΑΡΟΣ ΦΗΜΗ TENNIS OPEN 2019 υπάρχει όμως ένας ακόμη πολύ σοβαρός λόγος για να μην το χάσει κανείς: είναι αφιερωμένο στην μνήμη της Βιργινίας Μανασάκη, της ξεχωριστής πολιτικού, μάνας, συζύγου και θερμής φίλης του «ΗΡΑΚΛΕΙΟ».

Δηλώσεις συμμετοχής μέχρι την Παρασκευή 21/6 στις 21:00 στο https://docs.google.com/forms/d/16R10RKKXX0wHozYvvcdmgfK12ntD9zq_DXMJduOdcPE/viewform?edit_requested=true  με κατηγορίες μονού και διπλού για όλες τις ηλικίες και όλα τα αγωνιστικά επίπεδα.

Πολλά δώρα έκπληξη περιμένουν όλους τους συμμετέχοντες και ειδικά τις γυναίκες που θα συμμετάσχουν!

Δηλώστε τώρα συμμετοχή και ξεδιπλώστε το ταλέντο σας, στο πιο δημοφιλές άθλημα του κόσμου!

Αποτελέσματα Παιδικού 17-18/6

  • Κατηγορία Μπάσκετ

17/06

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ – ΊΩΝΕΣ 54 - 46
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-14, 31-21, 42-32, 54-46
Ηράκλειο ΟΑΑ (Μακράκης): Βογιατζάκης, Καραδεμήρης, Περαντωνάκης 13(3), Κουβαράκης, Θαλασσινός 18(3), Γκίζης 20, Καραπάνος, Κατσαράκης , Καραμβάλης, Καρεφυλάκης 1, Κοντογεωργής, Γενιτσαρίδης 2.
Ίωνες (Λαγός): Γεόμελος 3, Πατελίδας, Καρατζάννος 25(1), Κουφοπαντελής 3(1), Στακιάς 7, Ντίμπρα, Σεραφείμ 6(1), Σουσουρής 2, Μανές, Ψαλτάκης.

18/06

ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΑΙΟΛΟΣ 54 - 44
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-9, 13-11, 11-13, 20-11
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Μακράκης): Καραδεμήρης, Περαντωνάκης 24 (6), Θαλασσίνος-Λισλεβαντ 2, Γκίζης 18 (1), Καραπάνος, Καραμβαλής, Καρεφυλάκης 4, Κουβαράκης 5 (1), Βογιατζάκης, Κατσαράκης, Γενιτσαρίδης 1.
ΑΙΟΛΟΣ (Γιαννίκος): Κουτσκουδής, Ζερβάκης 6 (2), Τζωρτζάτος, Τσίκλος 2, Μισαηλίδης 14 (2), Κουτσουδης, Λημναίος 10, Τοκμακίδης, Χατζηγιάννης, Τσουκαλοχωρίτης, Λαμπρινίδης 8, Δουμούζης 4.

 επόμενος αγώνας:

19/6   10.00   Κάλυμνος - Ηράκλειο

Αποτελέσματα παιδικού 15-16/06

  • Κατηγορία Μπάσκετ
15/06/2019
ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ 72 - 79
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-12, 20-29, 15-24, 19-19
Ηράκλειο ΟΑΑ (Μακράκης): Βογιατζάκης, Καραδεμήρης 3(1), Περαντωνάκης 8(2), Κουβαράκης, Λίσλεβαντ 18(1), Γκίζης 26, Καραπάνος 2, Κατσαράκης, Καραμβάλης, Καρεφυλάκης 9, Κοντογεωργής 3, Γενιτσαρίδης.  
Αναγέννηση (Μαραθοκαμπίτης): Αστυπαλιώτης 2, Ρώση 5, Μαραθοκαμπίτης 6, Χρυσάκης 12(4), Παπαθεοφάνους, Κουκουλής, Τσιβεριώτης 47(2), Βακιάρος 4, Πασάι, Τσώνης 2, Μηχαϊλίδης 2, Τριανταφυλλου.  
16/06/2019
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΝΑΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ 48 - 57
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-12, 11-16, 10-18, 18-10
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΝΑΣ (Βιδάλης): Βιδάλης 2, Πάντζι, Σακελαρόπουλος, Χάλαρης, Καμολίνος, Χαρισόπουλος 2, Μπον Σ. 4, Σπεντζάρης 13 (1), Δεσύπρης, Τσουλάι 3 (1), Μπον Ν. 10, Τζες 14(2). 
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Μακράκης): Βογιατζάκης 9, Καραδεμήρης, Περαντωνάκης 25 (4), Κουβαράκης 5, Λίσλεβαντ 4, Γκίζης 6, Καραπάνος 3, Κατσαράκης 2, Καραμβάλης 2, Καρεφυλάκης 2, Γενιτσαρίδης. 
επόμενος αγώνας:
17/06   16.00   Ηράκλειο - Ίωνες

Αναχώρησε η αποστολή του Παιδικού για τη Β΄ φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος

  • Κατηγορία Μπάσκετ

Στην Αθήνα βρίσκεται η ομάδα του Παιδικού του ΗΡΑΚΛΕΙΟ για να διεκδικήσει την πρόκριση στο final-6 του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Παίδων.

Η αποστολή του ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ αποτελείται από τους:

Α/A
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
ΕΤΟΣ ΓΕΝΝ
1
ΓΚΙΖΗΣ ΜΑΡΙΟΣ
2003
2
ΚΑΡΑΔΕΜΗΡΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
2003
3
ΚΑΡΑΜΒΑΛΗΣ ΑΛΕΞΗΣ
2003
4
ΚΑΡΑΠΑΝΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
2003
5
ΚΑΤΣΑΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
2003
6
ΚΑΡΕΦΥΛΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
2003
7
ΚΟΥΒΑΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
2003
8
ΠΕΡΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
2003
9
ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ
2003
10
ΦΕΡΓΑΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ
2003
11
LISLEVAVT ΣΤΕΦΑΝΟΣ
2003
12
ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
2004
13
ΓΕΝΙΤΣΑΡΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
2004
14
ΚΟΝΤΟΓΕΩΡΓΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ
2004
15
ΚΑΛΟΓΗΡΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
2003
C
ΜΑΚΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
 
Α.C.
ΠΙΝΑΚΟΥΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
 
ΕΦΟΡΟΣ
ΚΑΡΑΔΕΜΗΡΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ
 

 

Το ΗΡΑΚΛΕΙΟ θα αγωνιστεί στον Γ΄ Όμιλο στο Κλειστό Χαϊδαρίου «Χρ. Αγγουράκης».

Πρόγραμμα Αγώνων:

Ημ/νίες
Ώρες
Συνάντηση
 15/06
15:00
Ηράκλειο - Αναγέννηση
 16/6
15:00
Περιστεριώνας - Ηράκλειο
 17/6
16:00
Ηράκλειο - Ίωνες
 18/6
11:00
Ηράκλειο - Αίολος
19/6
10:00
Κάλυμνος - Ηράκλειο

 

Προκήρυξη ΖΑΡΟΣ- ΦΗΜΗ ΤΕΝΙΣ OPEN 2019 αφιερομένο στην μνήμη της Βιργινίας Μανασάκη

  • Κατηγορία Νέα

Π Ρ Ο Κ Η Ρ Υ Ξ Η

Η Ρ Α Κ Λ Ε Ι Ο  Ζ Α Ρ Ο Σ – Φ Η Μ Η  Τ Ε Ν Ι Σ O P E N 2 0 1 9

αφιερωμένο στη μνήμη της Βιργινίας Μανασάκη

Το “ΗΡΑΚΛΕΙΟ” Ο.Α.Α, η Περιφερειακή Ενότητα Ηρακλείου και ο Δήμος Ηρακλείου συνδιοργανώνουν το “ΗΡΑΚΛΕΙΟ “ ΖΑΡΟΣ ΦΗΜΗ ΤΕΝΙΣ OPEN 2019 από το Παρασκευή 28 Ιουλίου έως την Τετάρτη 24 Ιουλίου 2019.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΑΓΩΝΩΝ

1.Μονο Ανδρών Masters (νυν και πρώην αθλητές του αγωνιστικού,  προπονητές και  όποιος άλλος επιθυμεί)

2.Μονο Ανδρών Open

3.Μονο Ανδρών 45+

4.Μονο Γυναικών Masters(νυν και πρώην αθλήτριες του αγωνιστικού, προπονήτριες και όποια άλλη επιθυμεί)

5.Μονο Open

6.Διπλά Ανδρών

7.Διπλά Γυναικών

8.Διπλό Μικτό

9.Μονα Αρχαρίων Ανδρών (ενασχόληση λιγότερο από ένα χρόνο)

10. Μονά Αρχαρίων Γυναικών(ενασχόληση λιγότερο από ένα χρόνο)

Παρατήρηση: στις κατηγορίες mastersπαίζουν υποχρεωτικά, οι αθλητές του αγωνιστικού νυν και πρώην, οι προπονητές, και οι παίκτες που θα αξιολογηθούν από την επιτροπή.

Κατηγορία στην οποία θα δηλώσουν συμμετοχή λιγότερα από 8 άτομα δεν θα διεξαχθεί.

ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ

Επιτρέπεται η συμμετοχή σε μια κατηγορία μονού και δυο διπλών. Στα διπλά ανδρών, γυναικών και στα μεικτά δεν επιτρέπεται η συμμετοχή σε ζευγάρι δύο seeded από την κατηγορία OPEN, καθώς και των αξιολογημένων παικτών.

Προπονητές νυν και πρώην, καθώς και αθλητές που έχουν συμμετάσχει σε διεθνή τουρνουά θα αξιολογηθούν από την επιτροπή του τουρνουά αν μπορούν να αγωνιστούν.

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΑΓΩΝΩΝ

28/6-24/7/2019 στα 8 γήπεδα green set του Ομίλου

ΛΗΞΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ :Παρασκευή  21/6 στις 21:00

ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩΝ : 22/6 στις 20:00

ΚΛΗΡΩΣΗ : 24/6 στις 20:00 την οποία μπορεί να παρακολουθήσει όποιος επιθυμεί

 

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ

Ηλεκτρονικά στο
ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΦΟΡΜΑ ΔΗΛΩΣΕΩΝ

Εναλλακτικά μπορούν να δηλώσουν τηλεφωνικά στην γραμματεία του ομίλου στο 2810-224745

Οι πρώτοι 91 που θα δηλώσουν συμμετοχή θα μπουν σε κλήρωση και ένας τυχερός θα κερδίσει ένα δώρο έκπληξη (η κλήρωση θα γίνει στη δεξίωση)

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ

        20€ Για μια κατηγορία

        5 € Για κάθε επόμενη κατηγορία

 ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΩΝ:

Θα δημιουργηθεί ένα link το οποίο θα μπορούν οι συμμετέχοντες να βλέπουν τα ταμπλό των αγώνων με τα αποτελέσματα καθώς επίσης και το πρόγραμμα των αγώνων το οποίο θα ανανεώνετε καθημερινά γι’ αυτό όλοι οι συμμετέχοντες θα πρέπει να επισκέπτονται συχνά την καρτέλα του link που θα υπάρχει το πρόγραμμα.

Το link θα υπάρχει και στην ιστοσελίδα του Ομίλου μας www.irakliooaa.gr καθώς επίσης και στην ομάδα μας στο facebook ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α. (Τμήμα Τένις)

Οι αγωνιζόμενοι οφείλουν να ενημερώνονται με δική τους ευθύνη για την ημέρα και ώρα τέλεσης του αγώνα τους.

 ΙΑΤΡΙΚΗ ΚΑΛΥΨΗ:

Ο κάθε αγωνιζόμενος δηλώνει υπεύθυνα ότι έκανε τις απαραίτητες ιατρικές εξετάσεις και βρέθηκε ιατρικά ικανός για αγώνες. Επίσης δηλώνει υπεύθυνα ότι παραιτείται από κάθε απαίτηση εναντίον των διοργανωτών του τουρνουά για οποιαδήποτε βλάβη που ενδεχομένως υποστεί η υγεία του κατά την διάρκεια του αγώνα.

ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΩΝ

Προσέλευση 10 λεπτά πριν από την ώρα έναρξης του αγώνα. Σε περίπτωση καθυστέρησης πάνω από 15 λεπτά χαρακτηρίζεται DNS (did not show-ως μη προσελθών) και ο αντίπαλος του θα προκρίνεται στον επόμενο γύρο με walkover (wo). Αν κάποιοι συμμετέχοντες έχουν πρόβλημα προσελεύσεις στους πρωινούς αγώνες του Σαββάτου μόνο παρακαλούνται να ενημερώσουν κατά τη δήλωση συμμετοχής τους. Κάποιοι συμμετέχοντες ενδεχομένως να χρειαστεί να παίξουν σε μια μέρα δύο αγώνες ανάλογα με τις συμμετοχές . Οι όποιοι περιορισμοί γραφούν, θα ληφθούν υπόψιν αλλά δεν θα είναι δεσμευτικοί. Θα γίνει αυστηρή τήρηση του προγράμματος.

ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

Όλοι οι αγώνες θα κρίνονται σε δύο νικηφόρα set με tie break των 7 πόντων στο 6-6 games. Σε περίπτωση ισοπαλίας 1-1 set, θα παίζεται Match tie-break των 10 πόντων με διάφορα 2 πόντων. Οι αγώνες των διπλών και μικτών σε όλες τις κατηγορίες θα γίνουν με τον κανονισμό No Advantage scoring καθώς και Deciding Point -Receivers Choice ωστόσο στην ισοπαλία στο game (40-40) ο Άντρας σερβίρει στον Άντρα και η Γυναίκα στην Γυναίκα.

Επικοινωνία με αγωνιζόμενους (χρήση προσωπικών δεδομένων ): Οι αγωνιζόμενοι δηλώνουν ότι συναινούν στη χρήση προσωπικών τους εικόνων στο Internet και  facebook  από τους διοργανωτές . Όποιος για οποιαδήποτε λόγο δεν επιθυμεί την χρήση προσωπικών του δεδομένων παρακαλείται να το δηλώσει εγγράφως στην Επιτροπή Αγώνων.

ΜΠΑΛΛΕΣ: Οι μπάλες που θα χρησιμοποιηθούν θα είναι …………………………... Στα μονά θα χρησιμοποιούνται καινούργιες μπάλες ενώ στα μονά αρχαρίων, στα διπλά και τα μεικτά ελαφρώς χρησιμοποιημένες.

ΔΕΞΙΩΣΗ: Η ημέρα και η ώρα της δεξίωσης θα ανακοινωθεί κατά την διάρκεια του τουρνουά. Στην γιορτή θα γίνει και κλήρωση με πλούσια τενιστικά (και όχι μόνο)  δώρα για τους συμμετέχοντες. Θα υπάρχει ζωντανή μουσική και κατά τη διάρκεια της γιορτής θα γίνουν και οι απονομές στους νικητές του τουρνουά.
(στη δεξίωση μπορούν να συμμετέχουν και άτομα που δεν συμμετείχαν στο τουρνουά καθώς και συγγενείς και φίλοι αυτών που συμμετείχαν, με επιπλέον κόστος 5€)

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΓΩΝΩΝ:

Διευθυντής Αγώνων : Μπόγρης Κώστας (6974-129777)

Επιδιαιτητής Αγώνων: Δολιανίτης Μανόλης

Μέλη Επιτροπής : Δολιανίτης Μανώλης, Δελακης Μιχάλης ,Μπογρης Κώστας, Μπλαβάκης Δημήτρης, Ζερβάκης Νίκος, Ψαρουδάκης Στράτος, Καραμπίνη Ειρήνη και Κενδριστάκης Γιάννης

Γραμματεία αγώνων: Γιαννακακη Στέλλα, Χαραλαμπάκη Ιφιγένεια

ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤAI ΣΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΑΡΜΟΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΑΙ ΜΙΝΙ ΚΡΗΤΗΣ

  • Κατηγορία Μπάσκετ

H Τελική Φάση (All Star Game) των Παμπαίδων, Παγκορασίδων και Μίνι Κρήτης 2018-2019, θα διεξαχθεί την Κυριακή 16/6/2019 στο κλειστό γυμναστήριο Αλικαρνασσού, με τη υποστήριξη του Δήμου Ηρακλείου.

Οι αγώνες θα διεξαχθούν σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα :

Κυριακή 16/6/2019- κλειστό γυμναστήριο Αλικαρνασσού

11.30 ΔΗΜΗΤΡΑ – ΑΘΗΝΑ (ALL STAR ΜΙΝΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ)

13.00 ΚΡΟΝΟΣ – ΕΡΜΗΣ (ALL STAR ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΑ)

14.30 ΗΡΑ – ΑΡΤΕΜΙΣ (ALL STAR ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ)

16.00 ΗΦΑΙΣΤΟΣ – ΑΡΗΣ (ALL STAR ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ)

Ο Περιφερειακός προπονητής της ΕΚΑΣΚ κ. Πετρακης Μιχάλης επέλεξε τους παρακάτω αθλητές από το ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ:

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ (2004-2005)

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΗΛΑΘΙΑΝΑΚΗΣ (ΟΜΑΔΑ ΗΦΑΙΣΤΟΣ)

ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ (ΟΜΑΔΑ ΑΡΗΣ)

ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΑ 2006-2007

ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΓΕΝΙΤΣΑΡΙΔΗΣ (ΟΜΑΔΑ ΚΡΟΝΟΣ)

ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΝAΤΑΚΗΣ (ΟΜΑΔΑ ΕΡΜΗΣ)

Οι παραπάνω αθλητές και αθλήτριες θα πρέπει να βρίσκονται με δική τους ευθύνη στο κλειστό γυμναστήριο Αλικαρνασσό τουλάχιστον μια ώρα νωρίτερα από την ορισμένη του αγώνα που θα λάβουν μέρος και να έχουν μαζί τους την αθλητική εμφάνιση του σωματείου τους.

Πρόγραμμα αγώνων 08-09/06/19

  • Κατηγορία Μπάσκετ

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ

Σάββατο 08/06/19

ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2 - ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ γήπεδο: ΑΛΙΚ/ΣΟΥ ώρα: 15:30

ΟΦΗ 3 - ΗΡΑΚΛΕΙΟ 3 γήπεδο: Β.Α.Κ. ώρα: 11:00

7ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΙΚΡΩΝ ΗΛΙΚΙΩΝ "ΝΙΚΟΣ ΓΑΛΥΦΙΑΝΑΚΗΣ"

(Γήπεδο: Ανοιχτό Εφόδου)

Α΄ Κατηγορία (2008-2009)

Σάββατο 08/06/19: ΟΦΗ 1 - ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1 ώρα: 18:00

Κυριακή 09/06/19: ΗΡΟΔΟΤΟΣ 2 - ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2 ώρα: 11:30

Β΄ Κατηγορία (2010-2011)

Σάββατο 08/06/19: ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΟΦΗ ώρα: 11:00 

Πρόσκληση σε Γενική Συνέλευση του "ΗΡΑΚΛΕΙΟ" Ο.Α.Α.

  • Κατηγορία Όμιλος

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΕΝΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ

Το Διοικητικό Συμβούλιο κατά τη συνεδρίασή της 4-6-2019, αποφάσισε ομόφωνα να συγκαλέσει  Γενική Συνέλευση των μελών την Δευτέρα 17-6-2019 και ώρα 12.00΄ στις εγκαταστάσεις του Ομίλου, Δουκός Μποφώρ 1, Ηράκλειο, με τα εξής θέματα της ημερήσιας διάταξης :

Εκλογή προεδρείου Γενικής Συνέλευσης.

Μετάταξη παρέδρων μελών σε τακτικά.

Έγκριση Διοικητικού και Οικονομικού Απολογισμού από 1-5-2017 έως 30-04-2019 και απαλλαγή του απερχόμενου Δ.Σ. από κάθε ευθύνη.

Παραίτηση του Δ.Σ.

Εκλογή Εφορευτικής Επιτροπής.

Αρχαιρεσίες για την ανάδειξη 9 τακτικών και έως 3 αναπληρωματικών μελών του Διοικητικού Συμβουλίου και 3 τακτικών και έως 2 αναπληρωματικών μελών της Εξελεγκτικής Επιτροπής.   

Εάν δεν υπάρξει απαρτία, η Γενική Συνέλευση θα επαναληφθεί την Τετάρτη               19-6-2018 και ώρα 17:00, στον ίδιο χώρο και με τα ίδια θέματα της ημερήσιας διάταξης.

Δικαίωμα ψήφου έχουν τα μέλη που είναι ταμειακώς ενήμερα, δηλαδή έχουν εξοφλήσει το πρώτο τρίμηνο του 2019. 

Τελευταία μέρα και ώρα υποβολής υποψηφιοτήτων για το Διοικητικό Συμβούλιο και την Εξελεγκτική Επιτροπή, ορίζεται η Τετάρτη 12 Ιουνίου 2019 και ώρα 20:00. Κατατίθενται εγγράφως στα Γραφεία του Ομίλου (σχετική έντυπη αίτηση παραδίδεται από τη Γραμματεία του Ομίλου).

Δικαίωμα υποβολής υποψηφιοτήτων για το Δ.Σ. και την Ε.Ε. κατά τις αρχαιρεσίες και την Γ.Σ. της 17-19/6/2018 έχουν αποκλειστικά και μόνο τα μέλη τα οποία είναι ταμειακώς ενήμερα, δηλαδή έχουν εξοφλήσει το πρώτο τρίμηνο του 2019.

Το Διοικητικό Συμβούλιο καλεί όλα τα μέλη να παραβρεθούν στη Γενική Συνέλευση για να συμβάλλουν με τη συμμετοχή τους στην κατά το δυνατόν αντιπροσωπευτικότερη ανάδειξη των οργάνων Διοίκησης του Ομίλου και τη χάραξη της πορείας του προς το μέλλον.

 

Με εκτίμηση

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                     Ο ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

 ΔΕΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ                         ΠΕΡΔΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

Συνδρομή σε αυτήν την τροφοδοσία RSS