Headlines
A+ A A-

Αποτελέσματα αγώνων 20-21/10

Αήττητοι παραμένουν οι Έφηβοι και οι Παίδες Α΄ του «ΗΡΑΚΛΕΙΟ».

Το Σάββατο 20/10 οι Παίδες A΄ υποδέχτηκαν τον ΑΓΟ Ρεθύμνου στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Κρήτης και κέρδισαν 83-50, ενώ την Κυριακή 21/10 οι Έφηβοι κέρδισαν στο παιχνίδι στην Ιεράπετρα (85-36) στην 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματός τους.

Οι Παίδες Β΄ ωστόσο δεν κατάφεραν να νικήσουν στο εκτός έδρας ντέρμπι με τον ΑΟΚ Χανίων (61-58), κάνοντας έτσι την πρώτη τους ήττα μετά από 6 αγωνιστικές του Πρωταθλήματος Παίδων Β΄.

Η ανδρική μας ομάδα παρά τον ενθουσιασμό και τη μαχητικότητα που έδειξε μέσα στο γήπεδο στο ματς με τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ, στο τέλος δεν κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα (τελικό σκορ ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: 64-72).

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΕΚΑΣΚ

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ– ΕΡΓΟΤΕΛΗΣΓΣ: 64 – 72

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: (15-13)  (15-22)  (22-12)  (12-25)

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ (ΜΑΚΡΑΚΗΣ – ΠΙΝΑΚΟΥΛΑΚΗΣ): ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ 4(1), ΣΚΑΝΔΑΛΑΚΗΣ 4, ΚΑΘΑΡΑΚΗΣ 8, ΒΑΜΒΟΥΚΑΚΗΣ 5(1), ΡΩΣΣΙΔΗΣ 1, ΚΑΨΑΛΗΣ, ΚΙΤΣΟΣ ΚΑΛΥΒΙΑΝΑΚΗΣ 29(3), ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ, ΜΑΡΝΕΛΑΚΗΣ, ΒΟΛΙΤΑΚΗΣ 2, ΜΗΛΑΘΙΑΝΑΚΗΣ 11. 

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΓΣ (ΒΙΣΚΑΔΟΥΡΑΚΗΣ): ΣΤΑΡΑΚΗΣ 7, ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ 18(1), ΜΑΪΣΤΡΕΛΗΣ, ΒΕΡΤΟΥΔΟΣ 17(2), ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ 6(1), ΚΟΥΜΑΚΗΣ, ΜΑΝΙΑΔΗΣ 3, ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ 3, ΜΠΕΛΕΦΑΝΤΗΣ 2, ΚΑΛΛΕΡΓΗΣ 2, ΑΛΕΤΡΑΣ, ΠΥΡΓΙΩΤΗΣ 14. 

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ (Β΄ ΟΜΙΛΟΣ)

ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ: 36 – 85

Δεκάλεπτα: (10-27), (9-23), (12-15), (5-20)

ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (ΓΑΪΤΑΝΑΚΗΣ): ΧΑΤΖΑΚΗΣ 8(1), ΑΡΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ 2, ΠΛΑΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ, ΒΑΡΔΑΚΗΣ, ΑΡΩΝΗΣ 5, ΚΑΣΩΤΑΚΗΣ 2, ΚΟΝΤΟΠΟΔΗΣ 2, ΜΠΛΑΖΩΝΤΑΚΗΣ 2, ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ 7(1), ΚΑΡΤΣΑΚΗΣ, ΧΑΜΗΛΑΚΗΣ 2, ΣΤΡΑΤΑΚΗΣ 6

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ (ΜΑΚΡΑΚΗΣ – ΠΙΝΑΚΟΥΛΑΚΗΣ): ΚΑΘΑΡΑΚΗΣ, ΣΥΤΑΝΙ 14(1), ΚΑΨΑΛΗΣ 8, ΚΟΥΚΙΑΔΑΚΗΣ 11, ΒΑΜΒΟΥΚΑΚΗΣ 11, ΜΗΛΑΘΙΑΝΑΚΗΣ 11 (2), ΣΤΙΒΑΚΤΑΚΗΣ 9(1), ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ 5, ΝΗΣΙΩΤΗΣ, ΝΤΑΗΣ 2, ΓΚΙΖΗΣ 11, ΠΕΡΑΝΤΩΝΑΚΗΣ  4

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ A΄ ΚΡΗΤΗΣ

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ – ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟ: 83 – 50

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: (27-13)  (23-14)  (22-05)  (11-18)

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ (ΜΑΚΡΑΚΗΣ – ΠΙΝΑΚΟΥΛΑΚΗΣ): ΚΑΛΟΓΗΡΟΣ 2, ΚΑΡΑΔΕΜΗΡΗΣ, ΠΕΡΑΝΤΩΝΑΚΗΣ 12(2), ΦΕΡΓΑΔΑΚΗΣ 2, ΛΙΣΛΕΒΑΝΤ 16(3), ΓΚΙΖΗΣ 22, ΚΑΡΑΠΑΝΟΣ 9(1), ΚΑΡΑΜΒΑΛΗΣ, ΚΑΡΕΜΦΥΛΑΚΗΣ 11, ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ, ΚΟΥΒΑΡΑΚΗΣ 3, ΚΑΤΣΑΡΑΚΗΣ 6

ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟ (ΜΠΑΛΑΦΑΣ): ΗΛΙΑΚΗΣ, ΚΟΤΣΟΚΟΛΟΣ 21(1), ΚΟΤΡΩΝΗΣ, ΜΠΟΥΡΑΛΕΞΗΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ 6, ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ 8, ΧΡΗΣΤΟΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ  1, ΚΑΜΠΑΚΑΚΗΣ, ΠΑΣΠΑΠΑΤΗΣ, ΛΕΜΟΝΑΚΗΣ Α., ΛΕΜΟΝΑΚΗΣ Ι. 12(1), ΜΑΝΕΤΑΚΗΣ 2

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β΄ (Α΄ ΟΜΙΛΟΣ)

ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2: 61 – 58

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: (15-09)  (10-18)  (16-17)  (20-14)

ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ (ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ-ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ): ΚΕΣΟΠΟΥΛΟΣ 7, ΛΙΟΝΑΚΗΣ 6, ΜΟΥΝΤΑΚΗΣ , ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ, ΠΡΟΒΑΤΙΝΑΚΗΣ 14(2), ΧΑΜΗΛΑΚΗΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ 2, ΜΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ 2, ΣΕΙΡΑΔΑΚΗΣ 18, ΚΑΒΟΥΡΑΣ 12(2), ΚΟΥΦΑΚΗΣ, ΧΑΡΙΤΟΣ 

ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2 (ΠΙΝΑΚΟΥΛΑΚΗΣ): ΞΥΠΑΚΗΣ, ΜΥΛΩΝΑΚΗΣ 6, ΒΛΑΒΙΑΝΟΣ, ΚΟΡΣΑΒΑΣ, ΓΕΝΙΤΣΑΡΙΔΗΣ 16, ΧΑΤΖΗΊΏΑΝΝΟΥ 1, ΜΗΛΑΘΙΑΝΑΚΗΣ, ΚΑΡΑΠΑΝΟΣ 8, ΠΟΛΛΑΚΗΣ 8, ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ 11(1), ΚΟΝΤΟΓΕΩΡΓΗΣ 8, ΑΛΑΤΣΑΚΗΣ 

 

Επόμενες αγωνιστικές:

Σάββατο 27/10:

ΑΝΔΡΕΣ: ΑΚΑΔ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ (Κλ. Ρεθύμνου) Ώρα: 16.30

Τα υπόλοιπα πρωταθλήματα δεν έχουν αγωνιστικές για το σ-κ 27-28 Οκτωβρίου.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Πρόγραμμα αγώνων 20-21/10 Πρόγραμμα αγώνων 27-28/10 »
επιστροφή στην κορυφή

ΜΕΓΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ

ΜΕΓΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ