Headlines
A+ A A-

Η νέα ημερομηνία για τις απονομές και τα... τελικά στο «Παύλος Βαρζακιάν»

Με το νέο έτος θα ολοκληρωθεί το 6ο τουρνουά «Παύλος Βαρζακιάν». Ο καιρός δεν επιτρέπει να διεξαχθούν τα σημερινά (30/12) παιχνίδι στο ανοιχτό γήπεδο του Ηράκλειο, αποτέλεσμα τα ματς να μεταφέρουν για τις 12-14 Ιανουαρίου. Συγκεκριμένα, νέα ημερομηνία για την απονομή των «Ακαδημιών» και των Προμίνι ορίστηκε η 13 Ιανουαρίου, ενώ τα ημιτελικά των Παμπαίδων αναμένεται να διεξαχθούν στις 12 Ιανουαρίου και ο τελικός στις 14 Ιανουαρίου.

 

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ

Το πρόγραμμα:
Τετάρτη 12 Ιανουαρίου 2022

ΩΡΑ Γήπεδο Ηράκλειο Ο.Α.Α. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

19.15 – 20.15 2ος - 3ος Nev York KNICKS - Los Angeles LAKERS

20.15 – 21.30 1ος - 4ος Boston Celtics - Chicago BULLS

 

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 17 Νοεμβρίου 2021

ΩΡΑ Γήπεδο Ηράκλειο Ο.Α.Α. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

19.15 – 20.15 Chicago BULLS - Nev York KNICKS 33 - 41

20.15 – 21.30 Los Angeles LAKERS - Boston Celtics 36 - 60

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 26 Νοεμβρίου 2021

09.30 – 10.30 Boston Celtics - Chicago BULLS 43 - 50

10.30 – 11.30 Nev York KNICKS - Los Angeles LAKERS 64 - 48

ΤΕΤΑΡΤΗ 1 Δεκεμβρίου 2021

19.15 – 20.15 Nev York KNICKS - Boston Celtics 42 - 60

20.15 – 21.30 Chicago BULLS - Los Angeles LAKERS 51 - 52

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Boston Celtics 163 - 128 5 βαθμοί

2. Nev York KNICKS 147 - 151 5 βαθμοί

3. Los Angeles LAKERS 143 - 175 4 βαθμοί

4. Chicago BULLS 134 - 136 4 βαθμοί

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

 

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

 

Παρασκευή 14 Ιανουαρίου 2022

ΩΡΑ Γήπεδο Ηράκλειο Ο.Α.Α.

19.15 – 20.15 Μ ι κ ρ ό ς Τ ε λ ι κ ό ς

20.15 Τελετή Λήξης - ΑΠΟΝΟΜΗ

20.30 – 21.45 Τ Ε Λ Ι Κ Ο Σ

 

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

 ΤΕΤΑΡΤΗ 22 Δεκεμβρίου 2021

ΩΡΑ Γήπεδο Ηράκλειο Ο.Α.Α.

ΑΙΟΛΟΣ - ΑΡΗΣ

Α.Σ. ΠΑΛΙΑΝΗ - ΕΡΜΗΣ / ΑΠΟΛΛΩΝ

 

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

1η Αγωνιστική

ΑΙΟΛΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ 44 - 30

Α.Σ. ΠΑΛΛΙΑΝΗ - ΑΡΗΣ 23 - 45

2η Αγωνιστική

ΑΡΗΣ - ΕΡΜΗΣ 28 - 15

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΠΑΛΙΑΝΗ 45 - 39

3η Αγωνιστική

ΑΡΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ 54 - 37

ΑΙΟΛΟΣ - ΕΡΜΗΣ 42 - 33

4η Αγωνιστική

ΑΙΟΛΟΣ - ΑΡΗΣ 37 - 25

Α.Σ. ΠΑΛΙΑΝΗ - ΕΡΜΗΣ 38 - 37

5η Αγωνιστική

ΔΕΥΤΕΡΑ 20 Δεκεμβρίου 2021

ΩΡΑ Γήπεδο Ηράκλειο Ο.Α.Α. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΕΡΜΗΣ 32 - 37

ΑΙΟΛΟΣ - ΠΑΛΛΙΑΝΗ 26 – 27

 

Τελικός

ΑΙΟΛΟΣ – ΑΡΗΣ 26-29 (Τελικός)

Α.Σ. ΠΑΛΙΑΝΗ - ΕΡΜΗΣ / ΑΠΟΛΛΩΝ  30-38

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (κανονική διάρκεια)

1. ΑΙΟΛΟΣ 4 αγώνες 149 - 115 7 βαθμοί

2. ΑΡΗΣ 4 αγώνες 152 - 112 7 βαθμοί

3. Α.Σ. ΠΑΛΙΑΝΗ 4 αγώνες 137 - 149 6 βαθμοί

4. ΕΡΜΗΣ 4 αγώνες 122 - 140 5 βαθμοί

5. ΑΠΟΛΛΩΝ 4 αγώνες 144 - 174 5 βαθμοί

 

ΠΡΟΜΙΝΙ

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

1η Αγωνιστική

ΔΑΙΔΑΛΟΣ - ΙΚΑΡΟΣ 21 - 12

ΜΙΝΩΑΣ - ΠΑΛΙΑΝΗ 39 - 31

2η Αγωνιστική

ΜΙΝΩΑΣ - ΔΑΙΔΑΛΟΣ 19 - 08

ΙΚΑΡΟΣ - ΠΑΛΙΑΝΗ 26 - 21

3η Αγωνιστική

ΜΙΝΩΑΣ - ΙΚΑΡΟΣ 34 - 26

ΠΑΛΛΙΑΝΗ - ΔΑΙΔΑΛΟΣ 26 - 18

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΜΙΝΩΑΣ 92 - 65 6 βαθμοί

2. Α.Σ. ΠΑΛΙΑΝΗ 78 - 83 4 βαθμοί

3. ΔΑΙΔΑΛΟΣ 47 - 57 4 βαθμοί

4. ΙΚΑΡΟΣ 64 - 76 4 βαθμοί

 

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

 

Πέμπτη 13 Ιανουαρίου 2022

ΩΡΑ Γήπεδο Ηράκλειο Ο.Α.Α.

 18.00 – 19.00 ΜΙΝΩΑΣ - Α.Σ. ΠΑΛΙΑΝΗ

19.00 Τελετή Λήξης - ΑΠΟΝΟΜΗ

19.00 – 20.00 ΔΑΙΔΑΛΟΣ - ΙΚΑΡΟΣ

 

ΑΚΑΔΗΜΙΑ

ΑΣΤΕΡΙΑ - ΕΛΠΙΔΕΣ

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

1η Αγωνιστική

ΘΗΣΕΑΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ Αγωνίστηκαν σε συναγωνιστική παιχνίδια

ΚΡΟΝΟΣ - ΔΙΑΣ Αγωνίστηκαν σε συναγωνιστική παιχνίδια

2η Αγωνιστική

ΗΡΑΚΛΗΣ - ΘΗΣΕΑΣ Αγωνίστηκαν σε συναγωνιστική παιχνίδια

ΔΙΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ Αγωνίστηκαν σε συναγωνιστική παιχνίδια

3η Αγωνιστική

ΠΕΜΠΤΗ 16 Δεκεμβρίου 2021

ΩΡΑ Γήπεδο Ηράκλειο Ο.Α.Α.

 

16.00 – 17.00 ΘΗΣΕΑΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ

17.00 – 18.00 ΚΡΟΝΟΣ - ΔΙΑΣ

 

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

 

Πέμπτη 13 Ιανουαρίου 2022

ΩΡΑ Γήπεδο Ηράκλειο Ο.Α.Α.

 

16.00 – 16.45 ΗΡΑΚΛΗΣ - ΘΗΣΕΑΣ

17.00 Τελετή Λήξης - ΑΠΟΝΟΜΗ 

17.15 – 18.00 ΔΙΑΣ - ΚΡΟΝΟΣ

back to top