Headlines
A+ A A-

Πανελλήνιο Εφήβων: Περιστέρι-Ηράκλειο (1η αγων.)

Με το «αριστερό» μπήκε η ομάδα μας στην τελική φάση του 49ου Πανελλήνιου πρωταθλήματος Εφήβων. Το Ηράκλειο συνάντησε το Περιστέρι στην πρεμιέρα της τελικής φάσης U18 το οποίο διεξάγεται στην Κρήτη και παρά την προσπάθεια γνώρισε την ήττα με 46-95. 

 

Το Ηράκλειο προηγήθηκε στο σκορ στο ξεκίνημα του παιχνιδιού (3-6, 1΄40΄΄), όμως το Περιστέρι με ένα σερί 13-0 πέρασε μπροστά με 16-6 (4΄31΄΄). Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα μας «μπλόκαρε» έτσι ο αντίπαλος έτρεξε ένα σερί 23-0 και άνοιξε τη… ψαλίδα του σκορ σε 49-17. Στην τελευταία περίοδο το Ηράκλειο με ότι δυνάμεις είχε προσπάθησε να πλησιάσει, όμως η διαφορά δυναμικότητας ήταν αυτή που υπερίσχυσε. Έτσι η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με το σκορ να είναι 95-46.  

  

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 95-46
Τα δεκάλεπτα: 26-17, 63-26, 81-38, 95-46
Διαιτητές: Χριστινάκης, Γεράνιος, Τηγάνης 
Περιστέρι (Παπαμάρκος): Φύτρος 10, Μπιλαλής 5(1), Μπέμπελος, Ντιπτσής 3, Μανιάς, Μαραγκουδάκης 1, Βλαχογιάννης 17(4), Μπουντούρης 18, Καμπερίδης 6, Φίλιππας 12, Ζούγρης 10, Σταυρακόπουλος 13(3).  
Ηράκλειο (Πετράκης): Κανατάκης 2, Γενιτσαρίδης 7, Σαραντουλάκης, Μουτάφης 2, Κουγιουμουτζής 4, Μηλαθιανάκης 6, Λαμπράκης 6, Τσαγκαράκης, Βογιατζάκης, Κατσούρρι 14, Αλατσάκης, Μαρκάκης 3(1).

 

Για να διαβάσετε τα στατιστικά του αγώνα πατήστε εδώ

Για να δείτε τον αγώνα πατήστε εδώ

Τα αποτελέσματα:
Τρίτη 26 Απριλίου

Προμηθέας Π.-Κάδμος 75-52

Περιστέρι-Ηράκλειο 95-46

Ολυμπιακός-Σέρρες 60-53

ΔΕΚΑ-Παναθηναϊκός 66-58

Το πρόγραμμα:

Τετάρτη 27 Απριλίου

Λίντο 17.00 Ηράκλειο-Προμηθέας Π.

Λίντο 19.30 Κάδμος-Περιστέρι

Πανεπιστήμιο 17.00 Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

Πανεπιστήμιο 19.30 Σέρρες-ΔΕΚΑ

Πέμπτη 28 Απριλίου

Πανεπιστήμιο 17.00 Προμηθέας Π.-Περιστέρι

Πανεπιστήμιο 19.30 Ηράκλειο-Κάδμος

Λίντο 17.00 Παναθηναϊκός-ΑΕ Σέρρες

Λίντο 19.30 Ολυμπιακός-ΔΕΚΑ

Παρασκευή 29 Απριλίου

Πανεπιστήμιο 15.00 3ος Α’ Ομίλου-4ος Β’ Ομίλου (Γ3)

Πανεπιστήμιο 17.30 4ος Α’ Ομίλου-3ος Β’ Ομίλου (Γ4)

Σάββατο 30 Απριλίου

Πανεπιστήμιο 11.00 Ηττημένος Γ3-Ηττημένος Γ4 (θέσεις 7-8)

Πανεπιστήμιο 13.30 Νικητής Γ3-Νικητής Γ4 (θέσεις 5-6)

Πανεπιστήμιο 16.00 1ος Α’ Ομίλου-2ος Β’ Ομίλου (Γ1)

Πανεπιστήμιο 18.30 2ος Α’ Ομίλου-1ος Β’ Ομίλου (Γ2)

Κυριακή 1 Μαΐου

Πανεπιστήμιο 13.00 Ηττημένος Γ1-Ηττημένος Γ2 (θέσεις 3-4)

Πανεπιστήμιο 15.30 Νικητής Γ1-Νικητής Γ2 (θέσεις 1-2)

 

back to top