Headlines
A+ A A-

Πρόγραμμα Αγώνων 12-13/10/19

  • Κατηγορία Μπάσκετ
Σάββατο 12/10/19ΑΝΔΡΕΣ: ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑγήπεδο: ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ώρα: 19:30Παίδες Α: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΑΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥγήπεδο: ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ ώρα: 12:00Κυριακή 13/10/19Έφηβοι: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΑΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥγήπεδο: ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ ώρα: 18:00
Διαβάστε περισσότερα...

Αποτελέσματα Πρωταθλημάτων ΕΚΑΣΚ 05-06/10/2019

  • Κατηγορία Μπάσκετ
Πρωτάθλημα Εφήβων Κρήτης (2η αγωνιστική) ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ: 47 - 84ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-17, 7-22, 8-19, 13-26ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Νασούφης): Γαργανουράκης 2, Δοξαστάκης, Λαμπράκης 6 (1), Τσιναρίδης 1, Μανασσάκης 2, Καραγιαννάκης 8, Μαυράκης 2, Κοπιδάκης 15, Καραγιαννάκης Στ. 2, Μανουκάκης 9 (3).ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ (Μακράκης): Κατσούρρι 8 (1), Καραδεμήρης, Περαντωνάκης 4, Βαμβουκάκης 23 (2), Λισλεβαντ, Γκίζης 13, Κουκιαδάκης 19 (1), Κατσαμάνης 2, Καλόγηρος, Κουβαράκης 4, Πρασανάκης 6, Καρεφυλάκης 5 (1). Πρωτάθλημα Παίδων Α Κρήτης (2η αγωνιστική) ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ: 39 -…
Διαβάστε περισσότερα...

Πρόγραμμα Αγώνων 05-06/10/19

  • Κατηγορία Μπάσκετ
Σάββατο 05/10/19 Παίδες Α: ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑγήπεδο: ΑΛΙΚ/ΣΟΥ ώρα: 11:00 Παίδες Β: ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2 ΟΑΧ 2γήπεδο: ΑΛΙΚ/ΣΟΥ ώρα: 15:00 Κυριακή 06/10/19 Έφηβοι: ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑγήπεδο: ΑΛΙΚ/ΣΟΥ ώρα: 12:00
Διαβάστε περισσότερα...

Το Ηράκλειο ΟΑΑ - Τμήμα Μπάσκετ τώρα και στο facebook

  • Κατηγορία Μπάσκετ
Βρείτε μας τώρα στη σελίδα μας στο facebook: Ηράκλειο ΟΑΑ - Τμήμα Μπάσκετ Ακολουθήστε το @irakleiooaabc για να μένετε πάντα ενημερωμένοι για όλα τα θέματα του τμήματος Μπάσκετ του ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
Διαβάστε περισσότερα...

Αποτελέσματα Πρωταθλημάτων ΕΚΑΣΚ 28-29/09/2019

  • Κατηγορία Μπάσκετ
Πρωτάθλημα Εφήβων Κρήτης (1η αγωνιστική) ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ: 91 - 44 Δεκάλεπτα: 29-16, 26-11, 24-09, 12-08 ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ (Μακράκης): Κατσαμάνης 6, Καραδεμήρης, Περαντωνάκης 8(1), Βαμβουκάκης 14, Αυγουστινάτος 12, Γκίζης 12(1), Κουκιαδάκης 21(1), Κατσούρρι 6, Πρασανάκης 4, Δαγαλάκης 2, Κουβαράκης, Καρεφυλάκης 6. ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Κατσιάνος): Χιωτάκης, Μπολανάκης 3(1), Πυροβολάκης, Λυβιάκης 7(1), Φυτράκης 4(1), Γεωργιάδης 13(2), Καζαμης 5(1), Γιακουμάκης, Καζαμης 8, Στυλιανάκης 1, Καπαδουκάκης 3. Πρωτάθλημα Παίδων Α Κρήτης (1η αγωνιστική) ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ: 67 - 36 Δεκάλεπτα:…
Διαβάστε περισσότερα...

Αποτελέσματα Κυπέλλου Ανδρών Κρήτης - Τελικός

  • Κατηγορία Μπάσκετ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ: 65 - 76 ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-20, 36-43, 44-66, 65-76 ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ (Μακράκης): Μαρκόπουλος 3 (1), Στεβοβιτς 5, Σκανδαλάκης 9 (2), Βαμβουκάκης, Ρωσσίδης, Γκίζης, Κουκιαδάκης 2, Μαρής, Καλατζής 15 (1), Μηλαθιανάκης 18 (1), Μητρόπαππας 8, Πετράκης 5 (1). ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ (Παπανικολάου): Πνευματικός-Φρανσις, Ιωακειμίδης 23 (2), Αλεξίου 7, Μηντζαρίδης 4, Ζανιδάκης 9 (1), Ειρηνάκης, Κατράνας 11 (3), Σκαμνάκης, Κιγμέτογλου 22 (1), Κολαρετάκης.
Διαβάστε περισσότερα...

Αποτελέσματα Κυπέλλου Ανδρών Κρήτης - Γ΄ φάση (ημιτελικός)

  • Κατηγορία Μπάσκετ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΑΟ ΚΥΔΩΝ : 56 - 39 Δεκάλεπτα: 15-06, 18-09, 10-12, 13-12 ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ (Μακράκης): Μαρκόπουλος 6(1), Μητρόπαππας 8, Περαντωνάκης 2, Σκανδαλάκης 5, Ρωσσίδης, 10(2), Γκίζης 4, Κουκιαδάκης 2, Μαρής, Καλατζής 7(1), Μηλαθιανάκης 8(1), Πετράκης 2, Στέβοβιτς 2. ΑΟ ΚΥΔΩΝ (Ηλιάκης): Μαγγελάκης 2, Γεγιτσίδης 3(1), Χατζάκης 2, Χολέβας 3(1), Λυρώνης 16, Μποκαλίδης, Ξηρόφωτος, Κατσουλάκης 4, Δήμας, Τζιόλας 7, Πρωτογεράκης 2, Σφήκας. Αποτελέσματα Γ΄ φάσης (28/9) ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΑΟ ΚΥΔΩΝ: 56 - 39 ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ - ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ:…
Διαβάστε περισσότερα...

Πρόγραμμα αγώνων 28-29/09/2019

  • Κατηγορία Μπάσκετ
ΣΑΒΒΑΤΟ 28/09/19 ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΑΟ ΚΥΔΩΝ γήπεδο: ΑΛΙΚ/ΣΟΥ ώρα 20:00ΠΑΙΔΕΣ Α: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ γήπεδο: ΑΛΙΚ/ΣΟΥ ώρα 18:00ΠΑΙΔΕΣ Β: ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2 γήπεδο: ΑΛΙΚ/ΣΟΥ ώρα 16:00 ΚΥΡΙΑΚΗ 29/09/19ΕΦΗΒΟΙ: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ γήπεδο: ΑΛΙΚ/ΣΟΥ ώρα 12:00 Δ’ Φάση Κυπέλλου Ανδρών – Τελικός(Νικητής ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ-ΑΟ ΚΥΔΩΝ) – (Νικητής ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ-ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ)Εφόσον νικητής του ζευγαριού είναι το ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ ο Τελικός θα διεξαχθεί την Κυριακή 29/9/2019 στο κλειστό Αλικαρνασσού και ώρα 18.00
Διαβάστε περισσότερα...

Αποτελέσματα Κυπέλλου Ανδρών Κρήτης - Β΄ φάση

  • Κατηγορία Μπάσκετ
Το Ηράκλειο κέρδισε τον Εργοτέλη και πανηγύρισε την πρόκρισή του στη γ΄ φάση, όπου θα συναντηθεί με τον Κύδωνα στις 28/9. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ: 76-78 ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:17-25, 37-35, 52-57, 76-78ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Βισκαδουράκης):Καραπάνος, Γουμενάκης 19 (1), Μαϊστρέλης 11 (2), Βερτούδος 1, Δαπουλάκης 7 (2), Μανιαδής 6, Χριστοδούλου 3 (1), Κουμάκης 3 (1), Πυργιώτης 13, Σπηλιόπουλος, Καραλής 13 (1).ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Μακράκης): Μαρκόπουλος 7 (1), Σκανδαλάκης 11 (3), Ρωσσίδης, Στεβοβιτς, Μαρής, Καλατζής 28 (5), Μηλαθιανάκης 15 (2), Πετράκης 3, Μητρόπαπας 14. Πρόγραμμα Γ΄ Φάσης Κυπέλλου Ανδρών…
Διαβάστε περισσότερα...

Αποτελέσματα Κυπέλλου Ανδρών Κρήτης - Α΄ φάση

  • Κατηγορία Μπάσκετ
Η ομάδα του ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ κέρδισε την Ακαδημία Ρεθύμνου και πήρε το εισιτήριο για την Β΄ φάση του Κυπέλλου Ανδρών Κρήτης, όπου θα συναντήσει την ομάδα του Εργοτέλη στις 22/9. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘΥΜΟΥ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ: 63 - 71 ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-5, 18-26, 19-17, 10-23 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Παπαδογιαννάκης): Σαρειδάκης 10 (2), Ζαμπετάκης, Σκανδάλης 5, Σταυρακάκης 10 (2), Τσικριτέας-Μελιαδής 9 (3), Καραβανης 2, Δουλγεράκης 8 (2), Τερζάκης, Κοροβέσης 11, Ζουμπουλάκης , Γιάννης 6, Ιερονυμάκης 2. ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Μακράκης): Μαρκόπουλος 9 (1), Κατσαμάνης, Περαντωνάκης, Βαμβουκάκης 5…
Διαβάστε περισσότερα...

Προγράμματα αγώνων Πρωταθλημάτων ΕΚΑΣΚ

  • Κατηγορία Μπάσκετ
Τέλος Σεπτεμβρίου ξεκινάνε τα Πρωταθλήματα Κρήτης της ΕΚΑΣΚ. Τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις ξεκινάνε πρώτοι οι Παίδες Α και Β το Σάββατο 28/09/2019 και ακολουθούν οι Έφηβοι την Κυριακή 29/09/2019. Η πρεμιέρα του Πρωταθλήματος για τους Άνδρες θα γίνει στις 12/10/2019 με πρώτο το εκτός έδρας παιχνίδι ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ. Παρακάτω είναι τα προγράμματα αγώνων των ομάδων του ΗΡΑΚΛΕΙΟ.
Διαβάστε περισσότερα...

Οι προπονήσεις ξεκίνησαν!

  • Κατηγορία Μπάσκετ
Έλα κι εσύ στην μπασκετική οικογένεια του ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ!! Οι προπονήσεις ξεκίνησαν στα ανανεωμένα μας γήπεδα στη Δ.Μποφώρ! Μπορείτε να δείτε το πρόγραμμα των προπονήσεων παρακάτω. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθυνθείτε στη γραμματεία στο τηλ 2810-224745 (ώρες λειτουργίας: 09:00-21:00) ή στο γραφείο μπάσκετ στις εγκαταστάσεις του Ομίλου (ώρες λειτουργίας: 17:00-20:00).
Διαβάστε περισσότερα...
Συνδρομή σε αυτήν την τροφοδοσία RSS