Headlines
A+ A A-

Διακρίσεις και στο κλείσιμο της χρονιάς για το τένις του «ΗΡΑΚΛΕΙΟ»

Στο Παγκρήτιο Πρωτάθλημα που έγινε στις εγκαταστάσεις του Ομίλου

Με τον πλέον καλύτερο τρόπο ολοκληρώθηκε το τελευταίο για την φετινή χρονιά Παγκρήτιο Πρωτάθλημα Τένις Ε3 για τους αθλητές τένις του «ΗΡΑΚΛΕΙΟ» Ο.Α.Α, οι οποίοι κατάφεραν να κατακτήσουν τις σημαντικές θέσεις στο τουρνουά τένις που έγινε στις εγκαταστάσεις του Ομίλου το Σαββατοκύριακο  3-4 Νοεμβρίου, σε συνεργασία με την Ζ’ ΕΦΣΑΚ.

Το Τουρνουά διεξήχθη με μεγάλη επιτυχία τόσο οργανωτικά όσο και αγωνιστικά. Έλαβαν μέρος συνολικά 114 αθλητές και αθλήτριες από όλη την Κρήτη.

Από το «ΗΡΑΚΛΕΙΟ» πήραν μέρος συνολικά 28 αθλητές και αθλήτριες και κατάφεραν να διακριθούν και να πλασαριστούν στην πρωτη οκτάδα σε όλες τις κατηγορίες, οι περισσότεροι από αυτόυς.

Η Λαμπράκη Εβελίνα κατέκτησε την πρώτη θέση στα κορίτσια 12 ετών μετά από ένα σερί τεσσάρων νικών, ενώ στον τελικό κόντρα στην συναθλήτρια της Δερμιτζάκη Εβελίνα επικράτησε 64 63, παίζοντας ωραίο τένις. Η Δερμιτζάκη με τη σειρά της έπαιξε πολύ καλά σε όλους τους αγώνες και έφτασε στον τελικό, όπου ηττήθηκε από την Λαμπράκη. Στα αγόρια ο Μπόγρης κατέκτησε την πρώτη θέση, παίζοντας με τον Σφυράκη του Αγ. Νικολάου, τον οποίο κέρδισε άνετα με 61 60.

Την δεύτερη θέση στα αγόρια 12 ετών πήρε ο Νικολιδάκης Γιάννης, που στον τελικό εναντίον του Πατερομιχελάκη προηγήθηκε αρχικά στο πρώτο σετ 63, όμως έχασε το επόμενο 62 και στο τρίτο σετ εγκατέλειψε 3-1.

Στα αγόρια 14 ετών ο Μπουνάκης, αν και 12αρης κατάφερε να κατακτήσει την Τρίτη θέση, χάνοντας στον ημιτελικό από τον Κοκκινάκη (ΟΑ Σούδας) 64 57 62.

Η Νταμπακάκη Χρυσή πήρε και αυτή την Τρίτη θέση στα κορίτσια 14 ετών, καθώς ένας τραυματισμός δεν της επέτρεψε να συνεχίσει κόντρα στην Βογιατζάκη (ΟΑ Σούδας) και εγκατέλειψε 46 75 21ret.

Την Τρίτη θέση κατέκτησε ο Μανδαλενάκης Ανααστάσης που στα ημιτελικά αγωνίστηκε με τον Μπόγρη , από τον οποίο έχασε 63 63. Την Τρίτη θέση όμως κατέκτησε και ο Γκαγκαουδάκης Στέλιος που στον ημιτελικό κόντρα στον Σφυράκη (Αγ. Νικόλαο) έχασε 63 62.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Κορίτσια 12 ετών

Η Λαμπράκη Εβελίνα κέρδισε στον πρώτο γύρο την Κοντολαιμάκη (Λατώ Αγ. Νικολάου) 40 40. Την Κασαπάκη (ΟΑ Σούδας) 40 40. Στην οκτάδα τη Λαγουδάκη Γωγώ 42 40. Στον ημιτελικό την Ηλιάκη (ΟΑ Ρεθύμνου) 62 64. Στον τελικό την Δερμιτζάκη 64 63

Η Δερμιτζακη Ευαγγελία κέρδισε στον πρώτο γύρο την Γρυλλάκη (ΟΑ Σουδας) 40 40. Την Φαντριδάκη (ΟΑ Σούδας) 41 41. Στην οκτάδα την ΠαρασκευαΙδη 40 54(1). Στον ημιτελικό την Πρωιμάκη (ΟΑ Σύδας) 42 41. Στον τελικό έχασε από την Λαμπράκη 64 63.

Η Ζαχαράκη Αλεξάνδρα κέρδισε στον πρώτο γύρο την Λαγουδάκη Αθηνά 40 40. Την Νικολαϊδη 42 40. Στην οκτάδα έχασε από την Πρωιμάκη (ΟΑ Σούδας) 42 41.

Η Παρασκευαϊδη Μιχαέλα κέρδισε στον πρώτο γύρο την Κασίντ 41 41. Την Λαγουρβάρδου (ΟΑ Χανιών) 54(2) 53. Στην οκτάδα έχασε από την Δερμιτζάκη 40 54(1)

Η Λαγουδάκη Γωγώ κέρδισε στον πρώτο γύρο την Μπαντουράκη (ΟΑ Χανιών) 40 40 . Την Ζαχαράκη Αλίκη (ΓΑΣ Γουρνών) 41 14 10-2. Στην οκτάδα έχασε από την Λαμπράκη 42 40

Η Λαγουδάκη Αθηνά έχασε στον πρώτο γύρο από την Ζαχαράκη Αλεξάνδρα 41 40

Η Κασίντ Νάντια έχασε στον πρώτο γύρο από την Παρασκευαϊδη 41 41 και τέλος η Παπατσίμπα Ζωή έχασε κι αυτή από την Πατεράκη (ΟΑ Σούδας) 40 40.

Αγόρια 16 ετών

Ο Μπόγρης Βαγγέλης στον πρώτο γύρι κέρδισε τον Τσιράκη (Ακαδημία Αντισφαίρισης) 60 60 και στον ημιτελικό τον Μανδαλενάκη 63 63. Στον τελικό κέρδισε τον Σφυράκη (Λατώ Αγ. Νικολάου) 61 60.

Ο Μανδαλενάκης στον πρώτο γύρο κέρδισε τον Αλεξανδρίδη (Λατώ Αγ. Νικολάου) 62 62 και έχασε στον ημιτελικό από τον Μπόγρη με 63 63

Ο Γκαγκαουδάκης Στέλιος κέρδισε στον πρώτο γύρο τον Χατζηνικολάκη (ΓΑΣ Γουρνών) 60 61. Στην οκτάδα τον Τσαγλιώτη (ΟΑ Ρεθύμνου) 62 62 και έχασε στα ημιτελικά από τον Σφυράκη (Λατώ Αγ. Νικολάου) 63 62.

Αγόρια 12 ετών

Ο Νικολιδάκης Γιάννης κέρδισε στον πρώτο γύρο τον Τσιλιμιγκάκη «(ΟΑ Χανίων) 40 41, τον Κοντογεωργάκη (ΟΑ Σητείας) 40 42. Στην οκτάδα τον Δασκαλογιάννη (ΟΑ Σούδας) 40 53. Στον ημιτετελικό κέρδισε τον Κατημερτζόγλου (ΟΑ Ρεθύμνου) 60 60.  Στον τελικό με τον Πατερομιχελάκη (ΟΑ Σούδας) έχασε 36 62 31ret.

Ο Βελεντάκης Γιάννης κέρδισε στον πρώτο γύρο τον Δολιανίτη 40 40. Τον Τσατσάκη Έκτορα 41 40. Στην οκτάδα έχασε από τον Τζοτζολάκη (ΟΑ Σούδας) 41 40.

Ο Καλατζής Αλέξανδρος κέρδισε στον πρώτο γύρο τον Μαρή (ΟΑ Χανιών) 40 41 και έχασε στους 16 από τον Δασκαλογιάννη (ΟΑ Σούδας) 41 42.

Ο Ζερβάκης Αντώνης κέρδισε στον πρώτο γύρο τον Τσατσάκη Πάρη 40 53 και έχασε στους 16 από τον Ξιάρχο (Λατώ Αγ. Νικολάου) 40 40.

Ο Τζωρμπατζάκης Βασίλης κέρδισε στον πρώτο γύρο τον Παρασύρη (ΟΑ Ρεθύμνου)| 41 42 και έχασε στους 16 από τον Κατημερτζόγλου (ΟΑ Ρεθύμνου) 45(3) 40 12-10.

Ο Τσατσάκης Έκτορας κέρδισε στον πρώτο γύρο τον Σπυριδάκη (ΟΑ Ρεθύμνου) 40 40 και στους 16 έχασε από τον Βελεντάκη 41 40.

Ο Αμανάκης Ζαχαρίας κέρδισε στον πρώτο γύρο τον Μαλλιαρουδάκη (ΟΑ Σητείας) 54(6) 24 10-8 και έχασε στους 16 από τον Πατερομιχελάκη (ΟΑ Σούδας) 42 40.

Ο Δολιανίτης έκανε μια νίκη επι του Κατσαρού 41 40 και έχασε από τον Βελεντάκη 40 40.

Ο Βεζυράκης έκανε μια νίκη επί του Τσιμινικάκη (Ακαδημία Αντισφαίρισης) 40 40 και έχασε από τον Πατερομιχελάκη (ΟΑ Σούδας) 40 41.

Στον πρώτο γύρο έχασαν οι Τσατσάκης Πάρης, Κατσαρός Φοίβος, Βισκαδουράκης Αντώνης και Αλεξανδράκης Μάνος.

Αγόρια 14 ετών

Ο Μπουνάκης Δημήτρης κέρδισε στον πρώτο γύρο τον Τσιτούνη (Φιλία)( 40 40 και στην οκτάδα τον Καρακώστα 41 41. Έχασε στον ημιτελικό από τον Κοκκινάκη (ΟΑ Σούδας) 40 40.

Ο Καρακώστας Σπύρος κέρδισε στον πρώτο γύρο τον Νίνο (ΟΑ Ρεθύμνου) 40 53 και έχασε στην οκτάδα από τον Μπουνάκη 41 41.

Ο Γενναράκης Νίκος έχασε στον πρώτο γύρο από τον Κασαπάκη (ΟΑ Χανιών) 40 42.

Κορίτσια 14 ετών

Η Νταμπακάκη Χρυσή κέρδισε στον πρώτο γύρο την Αλμπάντη (ΟΑ Χανιών) 40 40. Στον ημιτελικό έχασε από την Βογιατζάκη (ΟΑ Σούδας) 46 75 21ret.

Το Δ.Σ. συγχαίρει τους αθλητές και αθλήτριες για τις επιδόσεις τους. Τους προπονητές τους κ.κ. Δολιανίτη Μανόλη, Τζιγκουνάκη Κώστα, Μελισσουργάκη Νίκο Συλλιγάρδου Ζαχαρένια για την σωστή προετοιμασία και υποστήριξη που παρέχουν στους αθλητές τους. Τους γονεις για την εμπιστοσύνη που δείχνουν τόσο στους προπονητές όσο και στο αθλητικό σχολείο του «ΗΡΑΚΛΕΙΟ».

Τέλος το «ΗΡΑΚΛΕΙΟ» ευχαριστεί θερμά την Ζ’ ΕΦΣΑΚ, για την ανάθεση του τουρνουά, τον επιδιαιτητή κ. Νικηφοράκη Σταύρο, τον βοηθό επιδιαιτητή κ. Καρατάσο Κώστα αλλά και όλους του προπονητές και προσωπικό του Ομίλου, που βοήθησε για την άψογη διοργάνωση του.

 

 

επιστροφή στην κορυφή

ΜΕΓΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ

ΜΕΓΑΣ ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ