Headlines
A+ A A-

Πρόγραμμα αγώνων 20-23/04/19

  • Κατηγορία Μπάσκετ
Β ΦΑΣΗ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ AOK XANΙΑ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ Σάββατο 20/04/19 18:00 ΚΛΑΔΙΣΟΥ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Σάββατο 20/04/19 13:00 ΗΡΑΚΛΕΙΟ 3 - ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ ΑΛ/ΣΟΥ 16:00 ΟΦΗ 2 - ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2 Β.Α.Κ. Κυριακή 21/04/19 16:00 Κύδων - Ηράκλειο 2005 ΑΛ/ΣΟΥ Δευτέρα 22/04/19 16:00 Ιωνικός Νίκαιας - Κλιμάκιο 2005 ΛΙΝΤΟ 18:00 Ηράκλειο 2005 - Εργοτέλης ΛΙΝΤΟ 18:00 ΟΦΗ 1 - ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1 Β.Α.Κ. ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ Κυριακή 21/04/19 10:00 ΗΡΟΔΟΤΟΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2 ΑΛ/ΣΟΥ 12:00 Ολυμπιακός - Κλιμάκιο 2007 ΑΟΡΑΚΙΑ 14:00 Ιωνικός - Κλιμάκιο…
Διαβάστε περισσότερα...

3ο Τουρνουά Προμίνι Παίδων "Γιάννης Μαυράκης" 2019

  • Κατηγορία Μπάσκετ
Το τμήμα Μπάσκετ του ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ, σε συνεργασία με τον ΔΟΠΑΦΜΑΗ και την ΕΚΑΣΚ, διοργανώνει το 3ο Τουρνουά ΠΡΟΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ "ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΥΡΑΚΗΣ" 2019, το οποίο θα πραγματοποιηθεί από 21 Απριλίου έως 4 Μαΐου 2019 στις εγκαταστάσεις του "ΗΡΑΚΛΕΙΟ". ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΙΤΡΙΝΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ - ΜΑΖΕΥΟΥΜΕ ΤΡΟΦΙΜΑ Στηρίζοντας το έργο της ΚΙΤΡΙΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ, στα πλαίσια του ΤΟΥΡΝΟΥΑ "ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΥΡΑΚΗΣ" θα γίνει συλλογή τροφίμων μακράς διαρκείας για τις οικογένειες που χρειάζονται τη βοήθειά μας για να περάσουν όμορφα τις γιορτές του Πάσχα!
Διαβάστε περισσότερα...

Πρόγραμμα Αγώνων 06-07/04/2019

  • Κατηγορία Μπάσκετ
ΑΝΔΡΕΣ: Σάββατο 06/04/2019 ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ – ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ γήπεδο: ΛΙΝΤΟ ώρα: 20:00 ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ: ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2 – ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ Κυριακή 07/04/2019 γήπεδο: ΑΛΙΚ/ΣΟΥ ώρα: 19:00 ΗΡΟΔΟΤΟΣ 2 – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 3 Σάββατο 06/04/2019 γήπεδο: ΑΛΙΚ/ΣΟΥ ώρα: 12:00 ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ: ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1 Κυριακή 07/04/2019 γήπεδο: ΑΛΙΚ/ΣΟΥ ώρα: 11:00 ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2 – ΔΕΙΛΙΝΟ Κυριακή 07/04/2019 γήπεδο: ΛΙΝΤΟ ώρα: 10:00 ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 3 Σάββατο 06/04/2019 γήπεδο: ΧΕΡΣ/ΣΟΥ ώρα: 15:00
Διαβάστε περισσότερα...

Πρόγραμμα Τουρνουά Μίνι Παίδων - Παμπαίδων ΕΚΑΣΚ

  • Κατηγορία Μπάσκετ
ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔ (Π.ΒΑΡΖΑΚ. 5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ 1η Αγων. 31/03/19 ΛΙΝΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. 2η Αγων. 07/04/19 ΛΙΝΤΟ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1 3η Αγων. 21/04/19 Β.Α.Κ. ΟΦΗ 1 ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1 4η Αγων. 05/05/19 ΛΙΝΤΟ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1 5η Αγων. 12/05/19 ΛΙΝΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1 ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ 6η Αγων. 19/05/19 ΛΙΝΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1 ΟΦΗ 1 ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔ (Π.ΒΑΡΖΑΚ. 6ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ 1η Αγων. 31/03/19 Β.Α.Κ. ΟΦΗ 2 ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2 2η Αγων. 07/04/19 ΛΙΝΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2 ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ 3η Αγων. 21/04/19 ΑΛΙΚ/ΣΟΥ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ…
Διαβάστε περισσότερα...

Τελική Φάση Εφήβων Κρήτης

  • Κατηγορία Μπάσκετ
Σας γνωρίζουμε ότι, η Τελική Φάση των Έφηβων Κρήτης θα διεξαχθεί το διήμερο 30-31/3/2019 στο Ρέθυμνο και την διοργάνωση έχει αναλάβει η ομάδα του ΑΓΟΡ. Συμφώνα με τη βαθμολογία τα σωματεία που προκριθήκαν στη Φάση αυτή είναι : Α ΟΜΙΛΟΣ : 1 ΑΟ ΚΥΔΩΝ, 2. ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ Β ΟΜΙΛΟΣ : 1. ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ, 2. ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΑΟΝΑ Σύμφωνα με τη προκήρυξη, οι 2 πρώτες ομάδες κάθε ομίλου θα συναντηθούν μεταξύ τους στο Final four, σε χιαστί αγώνες (Α1-Β2 και Β1-Α2). Οι…
Διαβάστε περισσότερα...

Πρόγραμμα αγώνων 23-24/03/19

  • Κατηγορία Μπάσκετ
Σάββατο 23/03/19 Άνδρες: ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ Γήπεδο: ΧΑΝΙΩΝ Ώρα: 18:00 Βαθμολογία (σε 19 ματς): 1 ΑΟ ΚΥΔΩΝ 36 (17-2) - ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ 36 (17-2) 3 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΓΣ 35 (16-3) 4 ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 32 (13-6) 5 ΜΕΣΣΑΡΑ 29 (10-9) - ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ 29 (10-9) 7 ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ 28 (9-10) 8 ΗΡΟΔΟΤΟΣ 26 (7-12) 9 ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 25 (6-13) 10 ΑΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ 24 (5-14) 11 ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ 21 (3-16) 12 ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ 20 (1-18)
Διαβάστε περισσότερα...

Αποτελέσματα 16-17/03/2019

  • Κατηγορία Μπάσκετ
ΑΝΔΡΕΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΑΟ ΚΥΔΩΝ 53-41 ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-18, 19-1, 8-12, 10-10 ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Μακράκης): Ρωσίδης 3 (1), Καψάλης, Συτάνι, Βαμβουκάκης 6 (1), Σκανδαλάκης 9 (1), Κιτσος-Καλυβιανάκης 7 (1), Κουκιαδάκης, Μαρκόπουλος 4, Καλατζής 10 (2), Σπυριδάκης, Βολιτάκης 3, Μηλαθιανάκης 11 (2). ΚΥΔΩΝ (Ηλιάκης): Μποκαλίδης, Πλάκας, Λυρώνης 17 (3), Χολέβας 7 (2), Ζανιδάκης 6, Γεγιτσίδης, Μπορέτας, Κατσουλάκης, Δήμας, Λουκάκης 5, Πρωτογεράκης 4, Χατζάκης 2. ΕΦΗΒΟΙ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ: 78 - 73 ΠΑΙΔΕΣ Β΄ (Α΄ ΟΜΙΛΟΣ) ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2 – ΧΑΝΙΑ BC: 105…
Διαβάστε περισσότερα...

Πρόγραμμα αγώνων 16-17/03/19

  • Κατηγορία Μπάσκετ
Σάββατο 16/03/19 Άνδρες: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ – ΑΟ ΚΥΔΩΝ Γήπεδο: ΛΙΝΤΟ Ώρα: 18:00 Κυριακή 17/03/19 Παίδες Β: ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2 - ΧΑΝΙΑ BC Γήπεδο: ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ Ώρα: 17:00 Έφηβοι: ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ Γήπεδο: ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ Ώρα: 17:00
Διαβάστε περισσότερα...

ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟ ΔΙΗΜΕΡΟ - ΕΚΑΣΚ

  • Κατηγορία Μπάσκετ
Σας γνωρίζουμε ότι, το διήμερο 9 και 10/3/2019 στο κλειστό γυμναστήριο Αλικαρνασσού θα πραγματοποιηθούν προπονήσεις αγοριών και κοριτσιών, παρουσία των Ομοσπονδιακών προπονητών κκ. Μπακογεώργου Τάκη, Παπαδόπουλου Κώστα και Σγουρίτσα Χρήστου. Επίσης θα διεξαχθούν αγώνες του κλιμακίου αγοριών Κρήτης (2005-2006) με την ομάδα της ΕΣΚΑ, καθώς επίσης και παρουσίαση του τρόπου ανάπτυξης παιχνιδιού της Εθνικής ομάδας παμπαίδων, σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα: ΣΑΒΒΑΤΟ 9/3/2019- ΚΛΕΙΣΤΟ ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 09.30-11.30 ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ (ΠΡΩΤΟ ΓΚΡΟΥΠ 2003-2004 ΚΟΡΙΤΣΙΑ) 11.30-13.30 ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ (ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΚΡΟΥΠ 2004-2005-2006- 2007 ΚΟΡΙΤΣΙΑ) 13.30-15.30 ΑΓΩΝΑΣ…
Διαβάστε περισσότερα...

Πρόγραμμα αγώνων 02-03/03/19

  • Κατηγορία Μπάσκετ
Σάββατο 02/03/19 Άνδρες: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ γήπεδο: ΛΙΝΤΟ ώρα: 18:00 Παίδες Α: ΑΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ γήπεδο: ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ ώρα: 12:00 Κυριακή 03/03/19 Έφηβοι: ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ γήπεδο: ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ ώρα: 19:00 Παίδες Β: ΑΕ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2 γήπεδο: ΤΑΥΡΩΝΙΤΗ ώρα: 13:00 
Διαβάστε περισσότερα...

Βαθμολογίες Πρωταθλημάτων ΕΚΑΣΚ

  • Κατηγορία Μπάσκετ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΕΚΑΣΚ Βαθμολογία (17 αγων.) ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ (Ν-Η) 1 ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ 33 (16-1) 2 ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ 32 (15-2) 3 ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. 31 (14-3) 4 ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 28 (11-6) 5 ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ 26 (9-8) 6 Ακαδημία Ρεθύμνου 25 (8-9) - ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ 25 (8-9) 8 ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 23 (6-11) - ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ 23 (6-11) 9 ΑΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ 22 (5-12) 11 ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ ΑΣΗ (-1) 19 (3-14) - ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ 18 (1-16) ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ ΚΡΗΤΗΣ Βαθμολογία ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ν-Η) 1…
Διαβάστε περισσότερα...
Συνδρομή σε αυτήν την τροφοδοσία RSS