Headlines
A+ A A-

Πρόγραμμα αγώνων 09-10/11/2019

  • Κατηγορία Μπάσκετ
Σάββατο 09/11/19 Άνδρες: ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ γήπεδο: ΚΛΑΔΙΣΟΥ ώρα: 18:30 Παίδες Α΄: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ γήπεδο: ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ - ΒΟΥΤΕΣ ώρα: 16:00 Παίδες Β΄: ΧΑΝΙΑ BC - ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2 γήπεδο: ΣΟΥΔΑΣ ώρα: 15:00 Κυριακή 10/11/2019 Έφηβοι Α΄: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ γήπεδο: ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ ώρα: 18:00 Παμπαίδες 1: ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1 - ΑΟ ΓΙΟΥΧΤΑΣ γήπεδο: ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ - ΒΟΥΤΕΣ ώρα: 12:00 Παμπαίδες 2: ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2 - ΟΦΗ 1 γήπεδο: ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ - ΒΟΥΤΕΣ ώρα: 17:00 8ο Τουρνουά Μίνι Μπάσκετ 2019…
Διαβάστε περισσότερα...

Αποτελέσματα 02-03/11/2019 και 06/11/2019

  • Κατηγορία Μπάσκετ
Πρωτάθλημα Ανδρών Κρήτης (4η Αγωνιστική) ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ: 70 - 63Δεκάλεπτα: 20-23, 17-17, 16-10, 17-13 ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ (ΜΑΚΡΑΚΗΣ - ΠΙΝΑΚΟΥΛΑΚΗΣ): ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ 5, ΛΙΣΛΕΒΑΝΤ, ΠΕΡΑΝΤΩΝΑΚΗΣ, ΣΤΕΒΟΒΙΤΣ 5, ΡΩΣΣΙΔΗΣ, ΓΚΙΖΗΣ, ΣΚΑΝΔΑΛΑΚΗΣ 9(3), ΜΑΡΗΣ, ΚΑΛΑΤΖΗΣ 9(1), ΜΗΛΑΘΙΑΝΑΚΗΣ 17(1), ΜΗΤΡΟΠΑΠΠΑΣ 20(2), ΠΕΤΡΑΚΗΣ 5. ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ (ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ - ΑΚΟΥΜΙΑΝΑΚΗΣ): ΜΕΤΑΞΩΤΟΣ 16, ΠΑΓΩΝΙΔΗΣ 12(1), ΛΥΡΙΝΤΖΑΚΗΣ 4, ΝΤΟΓΚΟΥΣ, ΜΠΟΥΡΑΝΤΑΣ 13(2), ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ 7(2), ΜΠΑΓΛΑΝΗΣ, ΠΗΡΟΥΝΑΚΗΣ 7(1), ΓΚΕΚΑ, ΠΟΥΛΙΟΣ Ε. 4, ΠΟΥΛΙΟΣ Β., ΝΤΑΗΣ. Πρωτάθλημα Εφήβων Α΄ (6η αγωνιστική)ΟΦΗ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ: 44 - 68ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-15, 16-14, 9-18,…
Διαβάστε περισσότερα...

Πρόγραμμα αγώνων 02-03/11/19

  • Κατηγορία Μπάσκετ
Σάββατο 02/11/2019 Άνδρες: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ γήπεδο: ΑΛΙΚ/ΣΟΥ ώρα: 18:00 Παίδες Α: ΟΦΗ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ γήπεδο: ΑΡΧΑΝΩΝ ώρα: 12:00 Κυριακή 03/11/2019 Έφηβοι: ΟΦΗ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ γήπεδο: ΒΑΚ ώρα: 11:00 Παμπαίδες 1: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 2 - ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1 γήπεδο: ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ώρα: 10:00 8ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΙΝΙ ΜΠΑΣΚΕΤ - ΔΟΠΑΦΜΑΗ Σάββατο 02/11/19 ΠΡΟΜΙΝΙ 1: ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΑΟΡΑΚΙΑ-Β ώρα: 10:45 ΠΡΟΜΙΝΙ 2: ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΧΑΝΔΑΚΑΣ ΑΟΡΑΚΙΑ ώρα: 09:30 Κυριακή 03/11/19 ΜΙΝΙ 1: ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΑΟΡΑΚΙΑ-Β ώρα: 12:15 ΜΙΝΙ 2: …
Διαβάστε περισσότερα...

Αποτελέσματα 26-27/10/2019

  • Κατηγορία Μπάσκετ
Πρωτάθλημα Ανδρών Κρήτης (3η αγωνιστική)ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΓΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ: 74 - 72ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-17, 24-21, 14-21, 18-13Εργοτέλης (Βισκαδουράκης): Σταρακης 20 (4), Αθανασιάδης, Μαϊστρέλης 9 (1), Βρετούδος 5 (1), Δαπουλάκης, Γουμενάκης (10 (1), Χριστοδούλου 5, Πυργιώτης 15, Σπηλιόπουλος, Καραλής 10.Ηράκλειο (Μακράκης): Μαρκόπουλος 10 (2), Στεβοβιτς 2, Σκανδαλάκης 5 (1), Ρωσσίδης, Γκίζης 2, Μητρόπαπας 14, Μαρής, Καλατζής 16, Μηλαθιανάκης 15 (2), Πετράκης 8. Πρωτάθλημα Εφήβων A Κρήτης (5η αγωνιστική)ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΓΣ: 66 - 50Δεκάλεπτα: 17-09, 41-26, 55-41, 66-50 ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ (ΜΑΚΡΑΚΗΣ…
Διαβάστε περισσότερα...

Πρόγραμμα 8ου Τουρνουά Μίνι Μπάσκετ 2019 - ΔΟΠΑΦΜΑΗ

  • Κατηγορία Μπάσκετ
Το Σάββατο 2 Νοεμβρίου θα ξεκινήσει το 8ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΙΝΙ ΜΠΑΣΚΕΤ 2019 για αγόρια και κορίτσια , που διοργανώνει κάθε χρόνο ο ΔΟΠΑΦΜΑΗ με την συνεργασία της ΕΚΑΣΚ με σκοπό την άθληση και ψυχαγωγία των παιδιών και την ενίσχυση της ευγενούς άμιλλας μεταξύ των διαγωνιζομένων των σωματείων. Θα γίνουν συνολικά 5 παιχνίδια για την κάθε ομάδα και η τελετή λήξης του Τουρνουά θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 21/12 και ώρα: 13.30 στα Δύο Αοράκια. Παρακάτω επισυνάπτεται το πρόγραμμα για τα τμήματα…
Διαβάστε περισσότερα...

Πρόγραμμα Παγκρήτιου Τουρνουά Παμπαίδων "Παύλος Βαρζακιάν"

  • Κατηγορία Μπάσκετ
Σε τέσσερις φάσεις θα διεξαχθεί φέτος το Παγκρήτιο τουρνουά Παμπαίδων "Παύλος Βαρζακιάν" της ΕΚΑΣΚ. Η πρώτη φάση θα ξεκινήσει στις 3 Νοεμβρίου και θα ολοκληρωθεί στις 9 Φεβρουαρίου, όπου τα σωματεία χωρίζονται σε 5 ομίλους βάσει γεωγραφικών κριτηρίων και θα συναντηθούν μεταξύ τους σε διπλούς αγώνες. Α΄ όμιλος (ΔΥΣΗ): ΑΓΟΡ 1 - ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ - ΚΥΔΩΝ 2 - ΟΑΧ - ΧΑΝΙΑ BC Β΄ όμιλος (ΔΥΣΗ): ΑΓΟΡ 2 - ΚΙΣΣΑΜΟΣ - ΚΥΔΩΝ 1 - ΟΑΧ 2000 - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ Γ΄ όμιλος (ΗΡΑΚΛΕΙΟ):…
Διαβάστε περισσότερα...

Αποτελέσματα Πρωταθλημάτων ΕΚΑΣΚ 19-20/10/2019

  • Κατηγορία Μπάσκετ
Πρωτάθλημα Ανδρών Κρήτης (2η αγωνιστική)ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ: 64 - 55ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-12, 18-18, 16-17, 16-9ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Μακράκης): Μαρκόπουλος 10, Σκανδαλάκης, Μαρής, Ρωσσίδης 6, Γκίζης, Μητρόπαπας 9 (1), Καλατζής 11 (1), Μηλαθιανάκης 17 (2), Στεβοβιτς 9 (2), Πετράκης 2.ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Νασούφης): Μπορμπίδης 9, Αποστολίδης 3 (1), Μανασάκης, Λεφής 8, Αναστασάκης, Γρύλλης 6 (2), Πρωτογεράκης 18, Κατσαμάνης, Υπσσόγλου 2, Γκουτσίδης 9 (1). Πρωτάθλημα Εφήβων Α Κρήτης (4η αγωνιστική)ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ: 57 - 96Δεκάλεπτα: 17-27, 35-61, 42-75, 57-96 ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ (ΜΑΚΡΑΚΗΣ): ΚΑΡΑΔΕΜΗΡΗΣ…
Διαβάστε περισσότερα...

Αποτελέσματα Πρωταθλημάτων ΕΚΑΣΚ 12-13/10/2019

  • Κατηγορία Μπάσκετ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ (1η αγωνιστική) Αναβολή πήρε το παιχνίδι της ανδρικής μας ομάδας στην Ιεράπετρα.Λόγω της καθυστέρησης του παιχνιδιού βόλεϊ που είχε πριν το ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ, η οποία ήταν πάνω από 1 ώρα, οι διαιτητές έκλεισαν το φύλλο αγώνα όπως ορίζει ο κανονισμός.Το παιχνίδι θα οριστεί εκ νέου από την ΕΚΑΣΚ. ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ ΚΡΗΤΗΣ (3η αγωνιστική) ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ: 85 - 53Δεκάλεπτα: 15-15, 36-29, 67-36, 85-53 ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ (ΜΑΚΡΑΚΗΣ): ΚΑΤΣΟΥΡΙ ΕΡΒΙΝ 6, ΑΥΓΟΥΣΤΙΝΑΤΟΣ ΝΕΑΡΧΟΣ 8,…
Διαβάστε περισσότερα...

Πρόγραμμα Αγώνων 12-13/10/19

  • Κατηγορία Μπάσκετ
Σάββατο 12/10/19ΑΝΔΡΕΣ: ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑγήπεδο: ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ώρα: 19:30Παίδες Α: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΑΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥγήπεδο: ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ ώρα: 12:00Κυριακή 13/10/19Έφηβοι: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΑΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥγήπεδο: ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ ώρα: 18:00
Διαβάστε περισσότερα...

Αποτελέσματα Πρωταθλημάτων ΕΚΑΣΚ 05-06/10/2019

  • Κατηγορία Μπάσκετ
Πρωτάθλημα Εφήβων Κρήτης (2η αγωνιστική) ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ: 47 - 84ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-17, 7-22, 8-19, 13-26ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Νασούφης): Γαργανουράκης 2, Δοξαστάκης, Λαμπράκης 6 (1), Τσιναρίδης 1, Μανασσάκης 2, Καραγιαννάκης 8, Μαυράκης 2, Κοπιδάκης 15, Καραγιαννάκης Στ. 2, Μανουκάκης 9 (3).ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ (Μακράκης): Κατσούρρι 8 (1), Καραδεμήρης, Περαντωνάκης 4, Βαμβουκάκης 23 (2), Λισλεβαντ, Γκίζης 13, Κουκιαδάκης 19 (1), Κατσαμάνης 2, Καλόγηρος, Κουβαράκης 4, Πρασανάκης 6, Καρεφυλάκης 5 (1). Πρωτάθλημα Παίδων Α Κρήτης (2η αγωνιστική) ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ: 39 -…
Διαβάστε περισσότερα...

Πρόγραμμα Αγώνων 05-06/10/19

  • Κατηγορία Μπάσκετ
Σάββατο 05/10/19 Παίδες Α: ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑγήπεδο: ΑΛΙΚ/ΣΟΥ ώρα: 11:00 Παίδες Β: ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2 ΟΑΧ 2γήπεδο: ΑΛΙΚ/ΣΟΥ ώρα: 15:00 Κυριακή 06/10/19 Έφηβοι: ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑγήπεδο: ΑΛΙΚ/ΣΟΥ ώρα: 12:00
Διαβάστε περισσότερα...
Συνδρομή σε αυτήν την τροφοδοσία RSS