Τα αποτελέσματα των Παίδων (15η αγών.)

Ολοταχώς για το αβαντάζ που δίνει η διοργάνωση στον πρωτοπόρο, όσον αφορά τα τελικά πάει το Παιδικό Α.  Το Ηράκλειο πήρε τη νίκη (82-46) στην Αλικαρνασσό απέναντι στην Ιεράπετρα και συνεχίζει στην 1η θέση με το 11-1. Με το «διπλό» από τα Χανιά επέστρεψε το Ηράκλειο 2, το οποίο επικράτησε του ΟΑΧ 76-22 στο κλειστό του Κλαδισού.

Το Ηράκλειο 3 μπορεί να πάλεψε απέναντι στην αήττητη και πρωτοπόρο ΑΣΚΗΣΗ έμεινε όμως στο 53-62. Έτσι βρίσκεται τους 17 βαθμούς με το 6-5 στην σειρά του πρωταθλήματος των Παίδων Β  (ΒΒ) της ΕΚΑΣΚ.

ΠΑΙΔΙΚΟ Α

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 82-46
Τα δεκάλεπτα: 24-14, 22-12, 19-8, 17-12.
Διαιτητές: Καμπίτσης-Κωνσταντινίδης
Ηράκλειο (Μαρκάκης-Σγουράκης): Λογοθέτης Σ. 2, Μαρκάκης 27 (5), Καλυκάκης 2, Κοντογιάννης 11 (1), Βλάχος 5, Δασκαλάκης 12, Καραπιδάκης 2, Χαλαμπαλάκης 8, Μωχαμεντ-Κριτσωτάκης 10, Λογοθέτης Κ. 1.
Ιεράπετρα (Μάλλιαρης): Καμίνης, Διακάκης 3, Παπαδάκης, Γαϊτανάκης, Νάτσος, Κωστινος 2, Τσακιράκης 4, Πατεράκης 10, Ζερβακάκης 8 (1), Καλαϊτζάκης 6 (2), Καριώτης 14.

ΠΑΙΔΙΚΟ Β (ΒΑ)
ΟΑΧ 2-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2
Τα δεκάλεπτα: 5-30, 5-12, 8-20, 4-14
Διαιτητές: Μαρκογιαννάκης-Καμπίτση
ΟΑΧ 2 (Ρούσης): Πεντάρης, Λιονάκης 2, Ξηρουχάκης, Λαλάκος, Ντόχας 5 (1), Πενταράκης 5, Μιχελάκης, Ζουμαδάκης, Μαθιουδάκης, Λακωνίτης, Παττιατζής 2, Πιετριντενις 8.
Ηράκλειο 2 (Σεμπεκόπουλος): Μαραγκάκης 16 (2), Γιόμελος 16, Φαρσάρης-Ζαχαριουδάκης 2, Μαστοροδήμος 4, Χαρκιανάκης 4, Νεόπουλος 2, Μακράκης 6, Σκεντζος 3, Ζουρμπάκης 3, Βασιλάκης, Σπάνιας 2, Μοράρου 15.
 

ΠΑΙΔΙΚΟ Β (ΒΒ)
ΗΡΑΚΛΕΙΟ 3-ΑΣΚΗΣΗ 53-62
Τα δεκάλεπτα: 15-25, 12-19, 11-8, 15-10
Διαιτητές: Τσικριτάκη-Κωνσταντίνου
Ηράκλειο 3 (Πετράκης): Κασαπάκης 5, Παπαδακάκης 10, Νταμπακάκης 2, Ρυακιωτάκης 2, Μοσχοβής, Φουκαράκης 4, Αϊλαμάκης 7 (1), Βόντας 13, Καλαντζάκης 12, Φανουράκης 2, Ιωάννου, Μουρτζάκης.
ΑΣΚΗΣΗ (Λεμπιδάκης): Ορφανουδάκης 2, Δανάσης, Βιτωράκης 14, Βρέντζος 2, Αποστολάκης 4, Κοχιαδάκης 8 (2), Πετεκίδης, Τσιάμης 10 (2), Σεληνιωτάκης, Παπαηλιάκης 22, Σταματουλάκη, Ανδρεαδάκης.

 

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής: 
Ηράκλειο-Ιεράπετρα 82-46
ΟΑΧ-Ακρωτήρι 75-52
Ανδρογέας-Ρέθυμνο 62-56
ΟΦΗ-Εργοτέλης 66-60
Ηρόδοτος-Κύδων 40-57

ΠΑΙΔΩΝ Β (ΒΑ)

 
 

Βαθμολογία (14 αγώνες):
Ηράκλειο** 23 (11-1) 
Κύδων* 23 (11-1) 

ΟΦΗ 23 (10-3) 
Εργοτέλης 22 (8-6) 
Ανδρογέας 21 (7-7) 
Ηρόδοτος* 20 (7-6) 
ΟΑΧ 20 (6-8) 
Ιεράπετρα 18 (4-10) 
Ρέθυμνο 17 (3-11) 
Ακρωτήρι (-1) 13 (0-14) 

 

Επόμενη αγωνιστική (16η, 11/2):

Ακρωτήρι-Ηράκλειο 

Ρέθυμνο-ΟΑΧ

Κύδων-Ανδρογέας

Ιεράπετρα-ΟΦΗ 

Εργοτέλης-Ηρόδοτος

 

ΠΑΙΔΙΚΟ Β (ΒΑ)

 

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής:
ΟΦΣΧ2-ΑΟΚΧ 22-76
ΟΣΦΧ-Ακαδημία 43-65
ΟΑΧ-Ηράκλειο 2 22-76
Ρέθυμνο 2-ΟΦΗ2 48-57
ρεπό: Χανιά BC

 
 

Βαθμολογία (14 αγώνες): 
Ηράκλειο2 25 (11-3) 
ΑΟΚ Χανιά** 23 (11-1)
ΟΦΗ2 22 (9-4)
Ακαδημία Ρ.* 21 (9-3) 
Ρέθυμνο2 18 (5-8) 
Χανιά BC 16 (4-8) 
ΟΑΧ2  14 (3-8) 
ΟΦΣΧ 7 (4-9) 
ΟΦΣΧ2 11 (0-11) 1μ.

 
 Επόμενη αγωνιστική (16η, 11/02): 
Ηράκλειο 2-Ρέθυμνο bc2
Ακαδημία-ΟΦΣΧ2
Χανιά BC-ΟΦΣΧ
ΑΟΚΧ-ΟΑΧ
 

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής:
Πεδιάδα-Γιούχτας 88-43
Σητειακός-Αναγέννηση 46-44
Ηράκλειο 3-ΑΣΚΗΣΗ 53-62
Ηρόδοτος-Ανδρογέας 52-43
ρεπό: Αγιος Νικόλαος

 
 

Η Βαθμολογία (13 ματς):

ΑΣΚΗΣΗ 26 (13-0)
Πεδιάδα 22 (10-2)
Άγιος Νικόλαος 21 (9-3)

Σητειακός 18 (6-6)*
Ηράκλειο 3 17 (6-5)*
Ηρόδοτος 2 16 (4-8)
Ανδρογέας 14 (2-10)*
Γιούχτας 13 (2-9)*
Αναγέννηση 13 (1-11)

 

Επόμενη αγωνιστική (16η, 11/02): 

Αναγέννηση-Πεδιάδα 

Άγιος Νικόλαος-Σητειακός

Γιουχτας-Ηράκλειο 3

ΑΣΚΗΣΗ-Ηρόδοτος 2

ρεπό: Ανδρογέας

zaros_logo_0_1
index
ANEK LINES LOGOTYPO
blue_star_logo_www_newcolor_out
patris
wilson
myhome
index
asklepieion-logo

Τελευταία Νέα

Ιούνιος 2024
Δ Τ Τ Π Π Σ Κ
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930