Τα αποτελέσματα των Παίδων (20η αγών.)

Χωρίς να δυσκολευτεί η Παιδική μας ομάδα πήρε τη νίκη του ΟΑΧ και έκλεισε θετικά την παρουσία της στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος της Α κατηγορίας. Τα παιδιά του Μακράκη έτρεξαν ένα 27-7 στην πρώτη περίοδο της αναμέτρηση πήραν το προβάδισμα στο +16 και παρότι ο ΟΑΧ κόντραρε μέχρι το ημίχρονο το Ηράκλειο παρέμεινε μπροστά με 28-21. Στο δεύτερο μισό το Ηράκλειο παρα τις απουσίες συνέχισε να… σκοράρει διψήφιο αριθμό πόντων την κάθε περίοδο, να παίζει ωραίο μπάσκετ και εν τέλει να επικρατεί με 83-40.

Πια η ομάδα μας σκέφτεται το final 4 U16, που από τη 2η θέση θα διασταυρωθεί με τον 3ο της βαθμολογίας και θα διεκδικήσει το εισιτήριο για τον τελικό της διοργάνωσης και συνάμα τη διατήρηση του τίτλου του πρωταθλητή.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΟΑΧ 83-40
Διαιτητές: Παπαδάκη-Μαλαμάς Μ
Τα δεκάλεπτα: 23-7, 15-14, 26-12, 19-7
Ηράκλειο (Μαρκάκης): Παπαδάκης 5 (1), Σεγρεδάκης, Μωχαμεντ-Κριτσωτάκης 21 (1), Καραπιδάκης 4, Βλάχος 9 (1), Τσαγκαράκης, Χαλαμπαλάακης 11 (1), Μαστοροδήμος 5 (1), Δασκαλάκης 8 (2), Μακράκης 19 (1).
ΟΑΧ (Φειδάς): Παγωνίδης, Παπαλιονάκης 3, Σαλιβουράκης 7 (2), Κατσικανδαράκης, Πενταράκης, Ηλιάκης 4, Χαμωγιοργάνης, Μαθιουδάκης, Ντερμανάκης 3, Δούκας 14, Ντόχας, Φραγκόπουλος.