Αξιοσημείωτες επιδόσεις και στο Ρέθυμνο

Το Σαββατοκύριακο 13 και 14 Απριλίου φιλοξενήθηκε στο Ρέθυμνο, το Ε3 Open 15ης εβδομάδας για αγόρια και κορίτσια 12 και 16 ετών. Το  “ΗΡΑΚΛΕΙΟ” Ο.Α.Α. συμμετείχε με 21 αθλητές και αθλήτριες.

Αναλυτικά συμμετείχαν:

Κατηγορία 12 ετών: Αποστολάκης Γιάννης, Παπανικολόπουλος Αριστείδης, Πετράκης Άγγελος, Τιτάκης Καρτσωνάκης Αλέξης, Τρούλης Γιώργος, Χρηστάκης Μάνος και Σταματάκη Άλκηστη.

Κατηγορία 16 ετών: Αμανάκης Νικόλας, Αποστολάκης Γιώργος, Αποστολάκης Κωνσταντίνος, Ζαβουργιανός Θάνος, Κλάδος Γιώργος, Λαμπράκης Κωνσταντίνος, Τσαπάκης Γιώργος, Χατζιδάκης Μάνος, Βασιλάκη Ελευθερία, Βιανιτάκη Μιχαέλα, Δενδραλιδη Αναστασία,  Λεβεντάκη Ελένη, Πανταζοπούλου Βασιλίνα και Σκουλούδη Ελευθερία.

Σημειώθηκαν συναρπαστικά παιχνίδια, με αξιοσημείωτες επιδόσεις αυτές των Θάνου Ζαβουργιανού, Γιώργου Τρούλη και Άλκηστης Σταματάκη, που κατέκτησαν τις πρώτες θέσεις στις αντίστοιχες κατηγορίες τους.

Ο Θάνος Ζαβουργιανός κατέκτησε την 1η θέση στα αγόρια 16 ετών. Ο Ζαβουργιανός στον τελικό κέρδισε τον Περδικακη (ΟΑ Σουδας) 61 63. Ο Ζαβουργιανός κέρδισε αρχικά 60 60 τον Αποστολάκη, στην οκτάδα αντιμετώπισε τον Λαμπράκη, τον οποίο κέρδισε 61 61, ενώ στα ημιτελικά αγωνίστηκε με τον Χαιρόπουλο (ΟΑ Γλυφάδας) και κέρδισε 62 60 για να φτάσει στον τελικό, όπου πήρε το χρυσό μετάλλιο.

Ο Γιώργος Τρούλης στα αγόρια 12 ετών, κατέκτησε την πρώτη θέση. Στον τελικό επικράτησε 62 60 του Λαζάκη (ΟΑ Σούδας). Ο Τρούλης σημειώσε συνολικά 4 νίκες. Αρχικά κέρδισε τον Αποστολάκη 60 60, στην οκταδα κέρδισε τον Κλεινάκη (ΟΑ Σούδας) 61 60. Στα ημιτελικά έπαιξε με τον Χρηστάκη, που κέρδισε 61 60 και έφτασε στον τελικό.

Την πρώτη θέση κατέκτησε η Άλκηστη Σταματάκη στα κορίτσια 12 ετών. Στον τελικό κέρδισε την Πανούση  (Τεν. Ακαδημία) 62 62. Η Σταματάκη κέρδισε στις 16 την Παπανικολάκη (ΑΟ Κυδωνίας) 60 60, στις 8 την Μπέτσε (ΑΟ Κυδωνίας) 60 60 και στα ημιτελικά την Ριτζάκη (ΟΑ Σούδας) 61 60 για να περάσει στον τελικό και να πάρει το χρυσό μετάλλιο.

Ο Γιώργος Αποστολάκης στα αγόρια 16, κατέλαβε την τρίτη θέση. Στον ημιτελικό αγωνίστηκε κόντρα στον Περδικάκη (ΟΑ Σούδας) και ηττήθηκε 60 63. Ο Αποστολάκης στον πρώτο γύρο κέρδισε τον Μαρκαντώνάκη (ΟΑ Σούδας) 57 60 10-5 και στην συνέχεια κέρδισε και τον Γεωργιάδη (ΟΑ Σούδας) 64 26 10-7. Στην οκτάδα κέρδισε τον Χατζιδάκη 63 75 και πέρασε στα ημιτελικά.

Η Βασιλίνα Πανταζοπούλου κατέκτησε την  τρίτη θέση στα κορίτσια 16 ετών. Στον ημιτελικό ηττήθηκε από την Κορωνάκη (ΟΑ Χανίων) 60 62.

Η Μιχαέλα Βιανιτάκη στην ίδια κατηγορία, πήρε και αυτή την τρίτη θέση, αφού στα ημιτελικά ηττήθηκε από την Μαργαρίτη (ΣΑ Μεσσίνης)  63 64.

Ο Ηρακλής Χρηστάκης, κατέκτησε την τρίτη θέση. Στον ημιτελικό έχασε από τον Τρούλη 61 60. Ο Χρηστακης κέρδισε τον Μακατουνάκη (Τεν. Ακαδημία) 61 61 και μπήκε στους 8, όπου έπαιξε με τον Πετράκη και τον κέρδισε 62 63.

Η Αναστασία Δενδραλίδη έχασε στην οκτάδα από την Κορωνάκη (ΟΑ Χανίων) 62 60.

Η Ελευθερία Βασιλάκη έχασε στην οκτάδα από την Πανταζοπούλου 61 63.

Η Ελευθερία Σκουλούδη έχασε στην οκτάδα από την Βιανιτάκη 60 60.

Η Ελένη Λεβεντάκη κέρδισε στις 16 την Αλεξανδράκη (ΠΟ Ηρακλείου) 62 62 και έχασε στην οκτάδα από την Μαργαρίτη (ΣΑ Μεσσήνης) 61 61.

Ο Κωνσταντίνος Λαμπράκης στους 16 κέρδισε τον Γεωργίου (ΑΣ Στάδιο) 60 61 και στους 8 συνάντησε τον Ζαβουργιανό, από τον οποίο έχασε 61 61.

Ο Νικόλας Αμανάκης κέρδισε στον πρώτο γύρο τον Κοκκινάκη (ΟΑ Σούδας) 60 62. Στην συνέχεια αγωνίστηκε με τον Γαγάνη (ΟΑ Σούδας), τον οποίο κέρδισε 64 16 12-10 για να περάσει στους 8, όπου έχασε από τον Περδικάκη (ΟΑ Σούδας) 61 60.

Ο Μάνος Χατζιδάκης κέρδισε στους 32 τον Κλεινάκη (ΟΑ Σούδας) 63 63. Στους 16 δεν αγωνίστηκε κόντρα στον Τσατσάκη, όποτε και πέρασε στην οκτάδα, όπου αντιμετώπισε τον Αποστολάκη, από τον οποίο ηττήθηκε 63 75.

Ο Κωνσταντίνος Πετράκης έφτασε στους 8. Έχασε από τον Χρηστάκη 62 63. Στον προηγούμενο γύρο κέρδισε τον Λάος (Αγ. Νικόλαος) 60 60.

Ο Κωνσταντίνος Αποστολάκης στον πρώτο γύρο κέρδισε τον Παπαγεωργίου (ΟΑ Σούδας) 61 61 και μπήκε στους 16, όπου ηττήθηκε από τον Ζαβουργιανό 60 60.

Ο Γιώργος Τσαπάκης κέρδισε τον Γιαννακόπουλο (ΑΕΤ Νικη Πατρών) 62 62 και στους 16 έπαιξε με τον Βεγόπουλο (Τεν. Ακαδημία) από τον οποίο έχασε 62 63.

Ο Γιάννης Αποστολάκης μπήκε στους 16, αφού σημείωσε νίκη επι του Καλαϊτζάκη (Τεν. Ακαδημία) 76 36 10-2, όμως έχασε από τον Τρούλη 60 60.

Ο Αλέξης Τιτάκης- Καρτσωνάκης μπήκε στους 16 μετά από νίκη επι του Βεζάκη (ΑΑ Ρεθύμνου) 60 60 και στην συνέχεια ηττήθηκε από τον Στρατάκη (Τεν.Ακαδημία) 62 64.

Ο Γιώργος Κλάδος έχασε στους 32 από τον Χαιρόπουλο (ΟΑ Γλυφάδας) 60 60.

Ο Αριστείδης Παπανικολόπουλος έχασε στους 32 από τον Κοκοσάλη (ΠΟ Ηρακλείου) 46 61 10-6.

Το Διοικητικό Συμβούλιο εκφράζει τα θερμά του συγχαρητήρια προς όλους τους αθλητές και αθλήτριες για τις εντυπωσιακές τους επιδόσεις στο τουρνουά. Η αφοσίωσή τους και ο αγώνας κάνουν περίφανο το σωματείο.  Συγχαρητήρια και στους προπονητές, οι οποίοι με την  εμπειρία τους καθοδήγησαν τους αθλητές προς την επίτευξη των στόχων τους. Επίσης, η ενθάρρυνση και η στήριξη που παρείχαν οι γονείς στα παιδιά τους ήταν ανεκτίμητη, και αξίζουν επίσης τα συγχαρητήριά μας για την επιτυχία των παιδιών τους.