Tennis Europe «IRAKLIO» Ο.Α.Α.U14: 2η ημέρα προκριματικών

Συνεχίζεται για δεύτερη μέρα το Ευρωπαϊκό Τουρνουά «IRAKLIO O.A.A.» U14 που γίνεται στις εγκαταστάσεις του «ΗΡΑΚΛΕΙΟ» Ο.Α.Α.

Η Ελευθερία Βασιλάκη προκρίθηκε στο κυρίως ταμπλό έπειτα από νίκη επι της Ρωσίδας Veronika Stepanishcheva 61 61.

Πολύ καλή εμφάνιση έκανε και η Ελένη Λυκάκη κόντρα στην Σουηδέζα Bonnie Ward, την οποία κέρδισε 62 62 και προκρίθηκε και αυτή στο ταμπλό.

Η Άλκηστης Σταματάκη δεν κατάφερε να προκριθεί στο ταμπλό, αφού έχασε από την Ιταλίδα Isabella Johri 61 63. Την ίδια τύχη είχε και η Αναστασία Δενδραλίδη που ηττήθηκε από την Pui Yin Lung (Χονγκ- Κονγκ) 60 61.

Η Βασιλική Μπλέτση ηττήθηκε 62 61 από την Αυστραλή Sophia Sarac και δεν προκρίθηκε στο ταμπλό, όπως και η Μαρία Κουκούτση που έχασε από την Ρουμάνα Anisia Ghica 60 60. Τέλος η Όλγα Ρωξάνη Ζαχαράκη έχασε από την Isabella Morgan (Αγγλία) 63 63.

Στα αγόρια ο Γιώργος Αποστολάκης έχασε την ευκαιρία για πρόκριση στο ταμπλό, αφού ηττήθηκε από τον Κύπριο Μονογίο 75 60. Ο Βασίλης Κληρονόμος δεν είχε την τύχη με το μέρος του στην σημερινή αναμέτρηση με τον Γάλλο Andrea Parnet και έχασε 62 62.

Αύριο Δεύτερα 20/3 ξεκινάνε οι αγώνες του κυρίως ταμπλό  με 29 Ελληνικές συμμετοχές, ενώ μετά τους αγώνες των μονών θα ξεκινήσουν και οι αγώνες των διπλών.

Οι αγώνες των Ελλήνων αθλητών- αθλητριών:


Vasilina Maria PANTAZOPOULOUTiana VRAJITORIU

Karolina KOSTOVAEvangelia PROIMAKI

Athanasios ZAVOURGIANOSMartino Guy SCOTUZZI

Konstantinos LAMPRAKISMarco GIOVAGNOLI

Michaela VIANITAKIEva Ioana CERCEL

Lilly VAN DEN DONGENGeorgia KASTRINAKI

Georgios SINANISAndrea PARNET

Nikolas AMANAKISMichael GENETHLIOU

Miruna Rita NECULAESEleftheria VASILAKI

Emma SANCHEZFoteini-Nefeli FASOULA

Georgios CHATZOPOULOSBoris DIMITROV

Andreas DEMETRIOUThanos HEROPOULOS

Eleni LEVENTAKISophia SARAC

Rosie CHOAngelina GLAVA

Andreas MONOYIOSIordanis CHATZINIKOLAOU

Nikolas PETOUSSISJery KOUTSOGIORGOS

Ailana TSERENOVAValia VOLONAKI

Maria Eleni LYKAKISIsabella lieve MORGAN

Alexandros NOULASMartins MASALS

Ioannis MOTSAKOSAthos KARAKATSIANIS

Christina AMOURGIANOUPui Yin LUNG

Anisia GHICAGEORGIA TZIORA

Orestis GIANNOPOULOSEvan LENDRUM

Roberto POLITOStylianos XENIKAKIS

Isabella JOHRIDimitra KOUMOUTSEA

Rares SARACINKONSTANTINOS BERNITSAS

Ela SKALICKA Venetia LEKA

Petros HERACLEOUSRafael Antonios GAKOPOULOS

Konstantinos GEORGIADISErikas MASKOLAITIS

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα των αγώνων μπορείτε να τα παρακολουθείτε από τον ακόλουθο σύνδεσμο:

Tennis Europe U14 «IRAKLIO O.A.A.»

 
zaros_logo_0_1
index
ANEK LINES LOGOTYPO
blue_star_logo_www_newcolor_out
patris
wilson
myhome
index
asklepieion-logo

Τελευταία Νέα

Ιούλιος 2024
Δ Τ Τ Π Π Σ Κ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031